Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy soha többet...

Lehetséges, hogy soha többet ne forduljon ilyen elő velem mert azt hallottam, hogy ez ilyenkor gyakran visszatérő. És nem kellene gyógytornára járnom? (az orvos nem írt fel csak mutatott pár gyakorlatot amit el kell végeznem)

Figyelt kérdés
2012.07.31-én volt egy jobb oldali térdkalács ficamom.15 éves vagyok.Vödör cipelés közben a térdem roppant egyet kiugrott majd rögtön vissza.Inszalag nem szakadt csak húzódott.3 hétig rögzítő gipszben voltam.Most 22-én levették a gipszet.Amég a gipsz rajta volt nem fájt rá tudtam állni és kicsit se zavart.Most,hogy levették látom,hogy eléggé be van dagadva(nem annyira,hogy le kelljen szívni)és nehezen tudok járni,meg nehezen csinálom vele a mozdulatokat amiket régen(emelés,lábforgatás).Hajlított lábemeléskor a térdem eléggé fáj.Az orvos azt mondta,hogy a dagadás ellen jegeljem,folyamatosan próbáljam terhelni hajlítással,és csináljak 2 combizomerősítő gyakorlatot amit mutatott.Szerintem ez kevés,bárhol olvastam,hogy másnak is volt ilyen mindenki gyógytornán erősítette a gipsz levétele után a combját.Ez az orvos csak azt mondta,hogy menjünk vissza 2 hét múlva addig csináljam amiket mondott.Szeretnék én ugyanúgy focizni,kosarazni mint a ficam előtt és félek tőle,hogy vissza fog jönni többször mert ezekről hallottam.Műtétet semmiképpen nem szeretnék ezért nem szeretném ha ez többször előfordulna.Most a térdemmel próbálkozok menni mint régen hajlítással próbálok menni.Nem tudom,hogy ezt nekem egyedül kéne csinálnom de én ezt úgy vélem,hogy szakértő segítségével kellene.Igazából kérdéseimmel fogok orvoshoz is fordulni de kíváncsi vagyok hátha másnak is volt ilyen és nem jött vissza és meg tudna nyugtatni.És az egyáltalán lehetséges,hogy soha többé ne forduljon ez elő,hogy kiugrik a térdem?Kérem akinek volt már ilyen dolga vagy tud valamit erről az írjon.

2012. aug. 25. 15:52
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!