Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alkohol visszaszorítja az...

Az alkohol visszaszorítja az emberi szervezet fejlődőképességét?

Figyelt kérdés

Sok helyről hallottam már, de nem tudok meggyőződni bizonyíték nélkül, hogy ha egy fiatalember alkoholizál, akkor visszaszorítja a testének fejlődését, tehát kisebb lesz, vagy megáll a fejlődésben.


Igaz ez? Ha igen tudtok valami oldalt adni, ahol erről részletesebben olvashatok? A kémiai és biológiai folyamatokra gondolok.



#alkohol #fejlődőképtelenség
2012. aug. 27. 02:02
 1/6 Vladislav83 ***** válasza:
58%
Mivel az alkohol nagyobb mennyiségben idegméreg, igen!
2012. aug. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem vagyok orvos, még csak diplomás sem, csak érettségim van. De tudom hogy hat a hipotalamuszra, ami szabályozza az agyalapi mirigy hormontermelését, és az agyalapi mirigyben termelődik a növekedési hormon, szóval valóban talán gátlódik a hormon termelése.
2012. aug. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Férjem 198 centi magas, pedig elég fiatalon kóstolt bele az éjszakai "mulatozásokba".... amin szerencsére azóta már túl van :D
2012. aug. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég fiatalon = tini korszaka első éveiben
2012. aug. 27. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi test fejlődése nem egyenlő azzal, hogy milyen magasra nő, és az alkoholnak nem sok köze van ehhez, ezt inkább a genetika határozza meg. Az alkohol egész más problémákat okozhat inkább, ha fiatalon már rendszeresen leissza magát az ember, akkor pusztítja az agysejteket, tönkreteszi a májat, a gyomrot, nyelőcsövet stb.

Persze ha valaki tizenéves korától kezdve úgy iszik, mint egy függő alkoholista, folyamatosan részeg, szinte sose józan stb. akkor hamar kiszárad a szervezete, emiatt ráncosodni kezd a bőre és az eész teste "összébb húzódik", magyarul összemegy az ember, mint az idősek. Szóval ennyiből hatással van a magasságra.

2012. aug. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazán köszi a válaszokat, ritkaság az ezekhez fogható értelmes válasz. :) Mindenkinek adtam zöldet. :DDD
2012. aug. 28. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!