Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hányingerem van a buszon. Mit...

Hányingerem van a buszon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gyakran buszozom már lassan fél éve,mert rá vagyok kényszerülve.Azelőtt mindig vonatoztam,mert egyszer rosszul lettem egy buszos osztálykiránduláson és mivel emetofóbiám van(hányástól való félelem),így azóta rettegek a buszozástól.De most muszály és azt hittem,majd idővel megszokom.Van,hogy nem vagyok rosszul,de gyakran felkavarodik a gyomrom,pedig csak 25 perc az út. És mivel szorongok is emiatt,ezért gyakran mielőtt buszra ülnék,hogy ne legyek annyira ideges,beveszek egy-két szem 0.25-ös Frontint.Van,hogy jó lesz,megnyugszom tőle,van,hogy semmit nem használ.Tud valaki valamit a B6-on, a Daedalon-on(mert ez túl drága mulatság ilyen gyakori utazásnál főleg)gyömbéren kívül mondani,ami hatásos lehet? Nem avgyok már gyerek egyébként,24 éves vagyok.Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 27. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy hogyan utazol. Ülj vagy állj előre a buszban, ne ülj hátrafelé, ne nézelődj oldalra, hanem egyenesen ki a szélvédőn. Buszon ne egyél, és semmiképpen ne olvass, mert attól aztán rosszul lehet lenni. Ezeken kívül szerintem már csak homeopátiás szerek vannak, a Cocculin kifejezetten utazási betegségre van, szerintem próbáld ki.
2012. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha teheted, akkor előre ülj, ha nem tudsz akkor is mindig előre nézz a szélvédőn az útra, ne oldalra kifelé az ablakon, mivel az elsuhanó fák vagy épületek látványa szédülést, hányingert okoz.

Ne ülj közvetlenül a kerék fölé, mert a folyamatos rázkódás is hányingert kelt.

Sohase ülj üres gyomorral buszra, néhány darab kekszet vagy pár falat étel mindig legyen a gyomrodban, mert a gyomorsav irritációja is rosszullétet okoz. Ne fogyassz utazás előtt szénsavas italokat.

A citrom enyhíti a hányingert, ha tudsz egy karika citromot készíts be a táskádba és ha rosszul érzed magad, akkor vegyél a szádba egy falatot. Ha citromos cukrot szopogatsz az is segít.


Gyerekkorom óta mindenféle járművön rosszul vagyok. Nekem ezek a trükkök beváltak.

2012. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az a legnagyobb baj,hogy talán nem is lennék rosszul,ha nem volna ez a rettegés annak a lehetőségétől,hogy hányhatok is.Szóval ezért vettem be eddig frontint,mert szó szerint remegtem az idegességtől.Ha nem egyedül utazok és van aki szóval tart,jobb a helyzet,el van terelve a gondolatom az alapproblémáról.A suhanó fák nem zavarnak,ha kerék fölé ülök sem,meg hát most is vonatozok néha órákat,azt meg bírom,szeretem is,tehát nem ez lehet a baj. De voltam már rosszul tele hassal,üressel is,voltam úgyis ha nem ittam meg volt hogy semmi bajom sem volt,mikor utazás előtt megittam majd' fél liter szénsavas vizet.Szóval lehet idegi alapon van,vagy én már nem is tudom,mire gondoljak,mert nem szédülök meg hasonlók,ha pl olvasok buszon,vagy a tájat nézem,mint sokan.A vonaton meg van,hogy elszédülök,mégsem leszek rosszul.Talán az a régi gyerekkori emlék lehet a szorongásom forrása.De valami akkoris kéne,mert nyugtatón élni nem lehet.Pedig sajna,ha valami oknál fogva émelygek,csak a Frontin segít,akkor megnyugszom és a nyomrom is.Nem tudom mért van ez,de nagyon kellemetlen!
2012. aug. 27. 14:40
 4/13 harleynagyi válasza:
mindig vigyel magadal egy uveg vizet es mikor erzed a hanyigert vegyel mely levegot es igyal egy korty vizet ... Nekem a kislanyom volt mindig rosszul az autoba es igy akadalyoztuk meg, nagyon hatasos volt ..
2012. aug. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Savanyúcukor is elveszi a hányingert, gyerek koromban nekem is mindig hányingerem volt a buszon, de ha elszopogattam egy citromos cukrot, akkor elmúlt.
2012. aug. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Még hatásosabb illóolaj formájában a citrom, kis üvegcsében könnyen magaddal tudod vinni és az úton vagy egy zsebkendőre vagy a csuklódra teszel belőle egy cseppet és azt szagolgatod. Nagyon jó még a gyömbér vagy borsmenta illóolaja, vagy a levendula. Utóbbi nyugtató, stresszoldó, tehát arra a problémádra is jó, hoy aggódsz a hányás lehetősége miatt. Van még egy nagyon jó akupresszúrás pont,a Szb 6 nevű pont Ez a karod belső oldalán van úgy találod meg, hogy a tenyered alatt, a csuklódra teszed az ellenkező kezed három nagy ujját (mutató, középső, gyűrűs) és mellette a kar középvonalában van az a pont, amit masszírozz, dörzsölgess az utazás alatt, de még jobb, ha már előtte is. Mellesleg ez is nyugtató, szorongás csökkentő hatású.
2012. aug. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
utolsó! ezt a pontot ismerem, a természetgyógyász mutatta pont azért mert idegeskedő típus vagyok.
2012. aug. 30. 11:08
 8/13 A kérdező kommentje:
2 napja buszoztam oda is és vissza is és mindkétszer nagyon rosszul lettem.tegnap megint 2szer buszoztam és semmi bajom sem volt.Én már tényleg nem értem :S!
2012. szept. 6. 15:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Rágózz! jó a mentolos, és a citromos :)
2012. okt. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Áh ha hányingerem van akkor még cukor se,nemhogy rágó,meg a rágózástól magától is hányingerem van :/...
2012. okt. 23. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!