Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy is van ez? (vagdosók)

Hogy is van ez? (vagdosók)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arra lennék kíváncsi, hogy akik vagdossák a csuklójukat, azok tényleg az eret vágják el ? vagy csak megkarcolják, hogy vérezzen? ? vagy esetleg több kis hajszáleret vágnak el? Ez mennyire veszélyes?? Könnyen el lehet vérezni emiatt?

Ne kérdezzétek miért...én sem tudom, de érdekel valamiért...


Köszönöm a válaszokat előre is!



2012. aug. 27. 23:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akik vagdossák magukat leginkább csak felületi sebeket ejtenek a karjukon, persze ez elfertőződhet stb. Általában aki igazán öngyilkos akar lenni az nem így próbálkozik, de most tegyük fel, hát nem olyan könnyű így se véghez vinni a dolgot, gyakoribb, hogy az ember jobban átvágja a kezében található idegeket, aztán az orvosok inkább azért szoktak küzdeni, hogy illető tudja még majd mozgatni a kezét...
2012. aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aki öngyilkos akar lenni, az az ütőeret vágja/akarja elvágni. Míg aki önsanyargatásként vagdossa magát, az csak hajszálereket vár el.
2012. aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az alkaromat és a bal lábam szárát vágtam össze. Természetesen nem öngyilkossági szándékból, így nem a csuklómnál az ereknél vágtam,hanem alkart. Hogy miért? Eü-s vagyok,tanultam pszichológiát,illetve jártam pszichológushoz is.(nem sok sikerrel). Saját magamnak kifilóztam miért..a fizikai fájdalmat jól bírom,a lelkit nem. Ergo ha valami bajom van, eszem magam, és még magamat is vádlom, inkább bántom magamat,mert akkor arra koncentrálok, és mivel magamat hibáztatom,valamilyen szinten büntetem magamat és ez jól esik. Nem vagyok már tini,hogy feltűnési kényszerből csináljam,el sem vagyok hanyagolva,szorongó fajta vagyok és egyszerűen nagyon rossz a stresszkezelő mechanizmusom, és normális "feldolgozás" helyett így oldom meg..ez nagyon rossz, és ciki is, mert utána úgy kell rejtegetnem,hogy senki ne lássa. Még a közeljövőben megint megpróbálok pszichológust vagy pszichiátert keresni, mert saját magam előtt is szégyellem magam emiatt, és nem mehet így örökké. Bocsi,hogy ilyen bőven kifejtettem az okot,de nem akarom,hogy egyből leemózzanak..nekem nem világfájdalmam van,egyszerűen gyenge vagyok és a problémamegoldási képességem 0.

23/L

2012. aug. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!