Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan vegyek erőt magamon a...

Hogyan vegyek erőt magamon a vérvételhez?

Figyelt kérdés
A helyzet kicsit ironikus, mert most nyáron voltam életemben először tetováltatni és 2 órán keresztül, de kibírtam, bár fájt, de nem riadtam tőle vissza, még szeretnék. Viszont a vérvételtől meg úgy rettegek, hogy jaj. Nem tudom jól megfogalmazni, valahogy ha a vénámból közvetlenül vesznek ki vért, attól rosszul vagyok, mikor utoljára voltam majdnem elvéreztem úgy ugráltam meg fájt is. Egyszerűen ez másabb, mint egy tetoválás, hogy vegyek magamon erőt? Félek és muszáj lenne mennem. :/
2012. aug. 28. 09:33
 1/10 poiu ***** válasza:
Én nézem. Ha látom, mi történik, kevésbé zavar.
2012. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugye nő vagy? :)
2012. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, miért?
2012. aug. 28. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:
én is nő vagyok, és sosem zavart. ebből a szempontból tök mindegy, hogy az illető nő, vagy férfi. láttam én már két csepp vértől pasit elájulni. :)
2012. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem sem számít, hogy milyen nemű vagy. Sőt a férfiak még hisztisebbek is szoktak lenni, már aki.
2012. aug. 28. 09:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolj arra hogy hamar túl leszel rajta. Nézelődj miközben veszik a vért, ne is figyelj oda, szúrj ki valami pontot ami lefoglal.

Nekem ez bevált. Emlékszem első vérvételemkor a kórház előtt már majdnem elájultam. Aztán bementem és oda se néztem, lefoglaltam magam, és észre se vettem hogy veszik.

2012. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anina222 válasza:
engem mikor beirt az orvos én nem mentem el.. sehogy nemtudtam rávenni magam.. pedig a rendes szuritól ( pl védőoltás) attól nemfélek.. az egészen más amikor kiveszik belőled.. fúj.!! undorodom a vértől.. persze ezzel nem bíztatni akarlak, mert tudom, hogy én sem jól csináltam.. csak tudatni hogy együttérzek veled, de ezt neked kell eldöntened... persze jobb lenne ha elmennél, bár nemtudom milyen sújos a helyzet..
2012. aug. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, valahogy erőt kell vennem magamon, csak nagyon nem tudom hogy. Nem voltam vérvételen már vagy 10 éve, lehet már kibírnám csak belém égett az a rossz emlék? Jaj, de akkor is ugye, hogy más ha szúrják és nem leveszik? Én nem a vértől vagyok rosszul, hanem az egésztől... :(
2012. aug. 28. 09:52
 9/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Azért gondoltam, hogy nő vagy, mert elég jellemző a hölgyeknél, hogy a tetoválás, pírszingek semmi problémát nem jelentenek, de egy szimpla vérvétel maga a pokol...

Azért egy jól elvégzett vákumcsöves vérvétel nem fáj és vért nem is igazán látsz. Néhány ezret csináltam már, gyere, vállalom :)

2012. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy vérvétel nem nagy cucc, 2-3 perc alatt kész, vagy még annyi se. Nekem most épp hetente kell járnom, szóval már olyan rutinos nekem, mint megenni a reggeli pirítóst.
2012. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!