Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az apuka szellemileg...

Ha az apuka szellemileg visszamaradott, de nem sulyos, kb mennyi szazalek van arra hogy a gyerek is az lessz?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha az apuka szülés közben sérült (pl. oxigénhiány) vagy később baleset vagy betegség következtében, akkor az nem öröklődik.

Egyébként elég nagy esély van rá szerintem, de pontos számot még genetikus sem fog tudni mondani.

2012. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az apuka szülés közben sérült

Úgy értem, miközben megszületett.

2012. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tyler913 ***** válasza:

Ahogy előttem mondták,ha szerzett probléma,akkor nem öröklődik. Ha viszont genetikai eredetű,akkor tanácsos lenne elmenni egy genetikai tanácsadóhoz,ő tudja megmondani,hogy a probléma jellegétől függően kb. hány százalékos eséllyel öröklődik.

Ja,és még valami: az anya genetikája ugyanúgy meghatározó,simán lehet,hogy az anya recesszíven hordozza ugyanazt a rendellenességet,ami aztán kijön a gyereken.

2012. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden esetben 50%.
2012. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!