Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csonthártyagyulladással mit...

Csonthártyagyulladással mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Hosszu tortenet... atletizalok (rovidet futok, tavolt ugrok), kb feleve elmentem vmi csontkovacs szeru kontarhoz.. a gerincemet jol osszerakta, viszont a sipcsontomrol ugy sikerult felszednie az izmomat a csontomrol h a hartya begyulladt. Elmentem vele egy ido utan orvoshoz, az egyik azt mondta semmi baj mehetek futni, a masodik h pihentessem ket hetig, megtortent.. harmadik: hagyjam abba a sportot... aha, ebbol akarok megelni, ez nem igy megy. Negyedik felirt diclacot kremet meg fajdalom csillapitot, szedtem, kremeztem, kb 2 honap utan enyhult a fajdalom es megtanultam egyutt elni vele, viszont mostanaban ugyerzem h kezd kiujulni... mit csinaljak??? Igy nem lehet edzeni, pedig nekem nagyon fontos :( bocsi h nem volt ekezet. Koszi a valaszokat.
2012. aug. 30. 20:00
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Pihentesd, amíg el nem múlik a fájdalom, és utána még egyszer annyi ideig. Akkor is, ha úgy érzed, hogy fontos az edzés, mert több kárt teszel vele. Ha futsz, egyre hosszabb időkre vágod majd haza magad.

2. Utána puha talajon kezdjél futni. Állj meg azonnal, ha fáj.

3. Ellenőrizd, jó-e még a futócipőd. Sportcipő, tornacipő, teniszcipő, valamint 1000 km feletti használatú futócipő nem jó!

4. Ha krónikusan gyulladt marad, fordulj szakképzett gyógymasszőrhöz. Van rá egy speciális gyógymasszázs, amit a masszőrök és a páciensek sem szeretnek, és jár némi fájdalommal, de működik, vizsgaanyag a gyógymasszőröknek. Az orvosok persze ezt nem tudják.

2012. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!