Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Üdv. Cukor beteg vagyok és...

Üdv. Cukor beteg vagyok és nem tudom milyen sportot válasszal, ebben szeretnék segítséget kérni, hogy milyen sportok lennének jók?

Figyelt kérdés

2012. szept. 2. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Sakkot bármikor, bármennyit

2. Ezen túl bármilyen fizikai erőkifejtést kívánó sportot végzel, a fokozott igénybevétel befolyásolja a szervezet cukorszintjét, ezáltal az insulin-utánpótlás szükségességét = beszéld meg az orvosoddal!!!

2012. szept. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

A futás előnye, hogy nem kellenek hozzá eszközök, még uszodabérlet sem. A lovaglást nehéz megoldani. Ha nem túl rossz az egyensúlyérzéked, akkor a kerékpározást is ajánlanám. Közlekedésre is jó.

Csapatsporthoz csapat kell, ez egyértelmű.

2012. szept. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves 2-eske!

Azt ne feledd el, hogy egy cukorbeteg napi ch-szükségletét az orvos a napi fizikai igénybevétel során elégetett kcal és ch alapján állapítja meg, mármint az étrendjét.

Amennyiben az orvos tudta nélkül erre sporttal, akármivel "rápakol" akkor felborul az orvos által elvileg helyes egyensúly, és könnyen végzetes rosszullét léphet fel.

Orvos tudta nélkül semmiféle plusz fizikai terhelés a cukrosoknak nem ajánlott! Mindenképp meg kell vele beszélni!!!!

2012. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!