Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérvételi eredményemben a...

Vérvételi eredményemben a NEUT alacsony, a LYMPH magas. Mire utalhat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mivel nagyon fehêr a bőröm ,ezêrt elküldtek vérvételre..

NEUT: 35.7% (50-70)

LYMPH: 51.3% (25-40)

Olvasgattam neten,de nem érzem,hogy okosabb lennék.

Ez utalhat fertőzésre?...

Leírom a tüneteim,hátha akkor könnyebben meg lehet állapítani: izzadékony vagyok, folyásom szokott lenni,néha fáradêkony is.


Valaki,aki esetleg tud valamit hozzâszolni,kérem,írjon.

16L


2012. szept. 3. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
én is hulla fehér vagyok, de a bőrszínem miatt még nem küldtek vérvételre..egyébként szerintem inkább az orvosodat kérdezd meg. nem biztos, hogy itt pontos infót kapsz.
2012. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem. Engem tényleg emiatt küldtek,meg azért is mert rég voltam.

Igen,megfom kérdezni,csak hátha van köztetek,akinek hasonlók eredmênyei...vagy tud mondani vmit.

2012. szept. 3. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:

önmagában semmi különöset nem jelent (legfeljebb a szervezetben fellelhető gyulladást).


A NEUT=neutrophil granulocita és LYMPH= limfocita fehérvérsejtek és számuk/arányuk elég nagy mértékben változhat.


Akkor jelezhetne betegséget, ha emellé, mondjuk a fehérvérsejt szám (WBC) elszállna az egekbe (10-szeresen 100 szorosan)


Fertőzésre is inkább akkor utal, ha a CRP (C reaktív protein) emelkedett. ez egy fehérje amelynek szintje megemelkedik, ha gyulladás van a szervezetben.


Szóval, ha más érték nem emelkedett, akkor nincs okod aggodalomra, vérkép alapján nincs semmi különösebb bajod. Mivel nem vagyok szakember ezért a fertőzést nem tudom kizárni, de mivel nem írtad, hogy a vizelet eredményed rossz lett volna ezért szerintem annak is kevés esélye van.

2012. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben.koszonom,h irtatok!
2012. szept. 3. 16:48
 5/8 anonim ***** válasza:
16 évesen ez semmit sem jelent. Gondolom az orvos azért küldött el, hogy kicsit megnyugodjál, nincsen eltérés. Ha egy óra múlva újra vennének vért, megint más értéket mutatnának. A vér is él, és folyamatosan változik a kajától, a napszaktól bármitől. Ezért ( is ) vannak a tol-ig határok.
2012. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: az orvos nem is egy értéket figyel, hanem egy tendenciát. Ugyanis egy szerv megbetegedésére több, összefüggő eltérés utal.
2012. okt. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 vio57 válasza:

Itt minden benne van.

[link]

2014. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sztem ez kicsit aggaszto:

LYMPH - Lymphocita szám


A limfociták a vírusok elleni küzdelem "harcosai", és bizonyos daganatsejteket is képesek azonosítani és elpusztítani, a B-limfociták pedig antitesteket termelő sejtekké tudnak átalakulni. Emelkedett az értékük vírusfertőzések esetén, alacsony az olyan betegségeknél, mint a hepatitisz, a limfóma és az AIDS.


Normálérték: 1500-4000/µL

2014. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!