Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SŰRGŐS! Menstruáció? Vagy...

SŰRGŐS! Menstruáció? Vagy valami nőgyógyászati probléma?

Figyelt kérdés

Üdv.

Hétfőn kezdődött, azaz tegnap, hogy borzasztóan elkezdett fájni a méhem. Még tegnap el is kezdtem menstruálni. Előző napon nagyobb fizikai munkát végeztem, amihez nem szoktam hozzá. Először barnás/darabos váladékozás volt kisebb mennyiségben, aztán tegnap délután élénkpiros nagyon bőséges vérzés. Este nem tudtam aludni, mert borzasztóan fájt, eléggé jó a fájdalom tűrésem, ezért is furcsáltam, hogy ennyire csak nem fájhat egy sima vérzés. Mára pedig nagyobb darabok és erős vérzésem van, olyan mint a vetélés.

De terhes nem lehetek, ezért sem vetélhetek. 18 éves vagyok, az utóbbi időben fogytam le körülbelül 13 kg-ot és vissza állt a menstruációm úgy-ahogy a rendes kerékvágásba.

Hormonzavarom volt, mert a fogyásom előtt hónapokig szinte semmi sem volt, vagy csak pecsételő vérzés.

Arra gondoltam, hogy ugyebár a szervezetem nem lehet becsapni, ami nem jött eddig ki most ki kell jönnie, ezért van ez a hatalmas fájdalom és vérzés.

Bármilyen tapasztalatotok van kérem írjátok le, mert eléggé megvagyok ijedve, azért is, mert még szűz vagyok és ha mégis komolyabb lenne a dolog a leírtakon felül, akkor félek, hogy akár ki is kaparhatnak, ami szerintem szűzként elég érdekes és durva lenne, ebben nincs tapasztalatom, nem tudom hogy megy.

Ha Orvos, esetleg pont nőgyógyász olvassa ezt, kérem írja le a véleményét.

Megköszönném a provokatív és lekezelő kommentek elkerülését, mert nem szórakozásból írtam ezt le, hanem az egészségem érdekében.



2012. szept. 4. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos és nem látok beléd (messziről egy orvos sem látna...), ezért diagnózist adni nem tudok, csak tanácsot: érdemes elmenni orvoshoz, mert elég rosszul hangzik, amit írsz. "Kikaparni" nem fognak, de kapsz gyógyszert.

Ha esetleg közben normalizálódik és rendesen lezajlik a menstruáció, akkor utána kellene dokihoz menni, mert simán lehet bajod. Jó esetben viszont megnyugtatnak, hogy nincs.


Végül egy tévedés: ami nem jött eddig ki most ki kell jönnie.

Ez nem így van. Az ember nem "tartogataja" magában a menstruációt. Menstruáció akkor van, ha

- van peteérés, de nem termékenyül meg a pete, ezért leválik a nyálkahárta - az vérzik, illetve akkor, ha

- nincs peteérés, de a nyálkahártya elöregszik és magától leválik. Nálad valószínűleg ez utóbbi lehet.


Voltál orvosnál azzal, hogy pecsételő vérzésed van csak, vagy magadnak diagnosztizáltad a "hormonzavart"? Mert a tünetek alapján én nem erre tippelnék. Annál is inkább, mert ha valaki hormonzavaros, le se nagyon tud fogyni, de ha mégis, az nem gyógyítja a hormonzavart. Tehát - akárki mondta - szinte biztos, hogy tévedett, tehát nagyon kéne az az orvos.

2012. szept. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors kommentet!
2012. szept. 4. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!