Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok. Mennyit...

16 éves lány vagyok. Mennyit aludjak, hogy másnap ne legyek fáradt az iskolában, és tudjak koncentrálni az órákon?

Figyelt kérdés
Reggel 6-kor szoktam kelni.
2012. szept. 4. 10:40
1 2
 1/11 anonim válasza:
7-8 órát. De még annyitól is kelhetsz fáradtan, ha van valami vitaminhiányod.
2012. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én 8-at szoktam és reggel friss és üde vagyok :) Könnyebb felkelni is.
2012. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
16 évesen lehetne annyi eszed, hogy tudjad mennyit kíván a szervezeted. te még ébren sem fogsz koncentrálni a suliba...
2012. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Kedves utolsó neked meg annyi eszedvan mint a döglött hintalónak! Szerintem olyan 8 körül feküdj le
2012. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyit aludtál nyáron? Na, pontosan annyit suli alatt is. A 8 óra a minimum.
2012. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

AZ, hogy 8 óra a minumum, amit aludni kell, egyáltalán nem igaz. Ez egyénfüggő, mindenkinek más és más az alvásigénye.

Nekem például a 8 óra a legrosszabb, vagy kevesebbett kell aludnom, vagy többet, mert ha ennyit alszom, akkor vagyok a legfáradtabb. Én gimi alatt 6 órát aludtam általában, mert nekem az volt az ideális.

Ma már össze-vissza alszom, de még mindig azt mondhatom, hogy akkor vagyok kipihent, ha 6 órát alszom vagy 10-nél többet.

Ki kell tapasztalni!

Viszont 16 éves korban az lenne a legjobb, ha éjfél előtt minimum 1-1,5 órát tudnál aludni, mivel ez a mélyalvás időszak.

2012. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Én sokáig voltam kába tyúk mert mindenhol azt olvastam 8 óra alvás elég már ilyenkor, 16 éves már nem csecsemő hogy aludjon... ennek ellenére én délután tanulás közben bealudtam, éjjel ébredtem...stb. szóval borult minden, és örökké fáradt voltam. Azóta már kitapasztaltam hogy nekem 9-10 óra alvás a legjobb.(Igazából nehezen alszom el, tehát valószínűleg nekem is elég lenne 8 óra, ha tényleg végigaludnám) Kevesebbel is lehet élni, de akkor kelek kipihenten magamtól.

25N

2012. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én ugy tudom hogy gyerekeknek 10 óra, felnőtteknek 8 óra az alvás igényük. én 4 óránál többet soha nem aludtam csak kicsi gyerekként. de am igen, ez mindenkinél más, ki kell tapasztalni. szerintem 22 órakor próbálj meg elaludni. aztán majd meglátod.
2012. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha 10 órát aludnék, akkor már este 8-kor le kéne feküdnöm aludni, ami szerintem elég korán van... Mire végzek a tanulnivalóval, már mehetek is lassan aludni. Az a gond, hogy mostanában én is nagyon nehezen alszom el. :/
2012. szept. 4. 13:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Reggelizz MINDEN NAP! Zöldség is kerüljön bele. Tej, kakaó ilyesmi... Ha van időd minden nap sportolj, és igyál rengeteget! Sokat számít. Nálam bevált.:)
2012. szept. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!