Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet trombózis?

Lehet trombózis?

Figyelt kérdés
Tegnap óta fáj a bokám ha rálépek és kissé be van dagadva. Nincs rajta semmilyen elszineződés. Ha pihentetem és jegelem, akkor jobb, lemegy róla a duzzanat is. Izületi problémám is van, ezért először arra gondoltam, hogy az izületem, de hiába veszek be rá fájdalomcsillapítót. Orvoshoz csak holnap du-án tudok menni.
2012. szept. 4. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Visszerek?

Szerintem nem lehet, persze nem látod beléd és orvos sem vagyok, a nagyapámnak volt trombózisa az alkarjában, az borzalmasan zsibbadt neki, és nem is volt kérdés, hogy mentőt hívjunk.

Szóval nemcsak lépéskor fájna szerintem, de nem tudom.

2012. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
29 vagyok, csak seprűvénáim vannak. Zsibbadni nekem is zsibbadt tegnap, de sztem attól, hogy sokáig volt egyhelyben.
2012. szept. 4. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:

A trombózis a lábon jellemzően vádliban vagy combon alakul ki,iszonyatosan zsibbad,és elszineződik ,megdagad.

Inkább izületi gond lesz ,főleg abból itélve,hogy pihentetésnél,jegelésnél csökken a fájdalom.

2012. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem olyan volt a trombózis, mint egy izomgörcs. Akkor volt a legrosszabb, miután fekvésből felkeltem (gondolom akkor megpihentek az izmok, ízületek). Kikeltem az ágyból és azt hittem ott maradok. De mindenki azt mondta izomgörcs (és előtte voltam masszázson is, nem volt elképzelhetetlen az izomgörcs). Kicsit meg volt duzzadva az alsó lábszár és a boka, elszíneződés nem volt.


Szerintem ne találgass, mi nem tudunk megvizsgálni, viszont jobb elkerülni egy esetleges trombózist és ne adj isten egy embóliát is. Egy vizsgálat semeddig nem tart! A helyedben nem várnék az időpontra, mert én azt tettem és nálam már késő volt. Nem megijeszteni akarlak, de mindenkinél másképp játszódik le egy trombózis. Van akinek elszíneződik, van akinek bedagad de van aki szinte teljesen tünetmentes, "csak" a fájdalmat érzi. Nem érdemes megspórolni a dokihoz vezető utat.

2012. nov. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!