Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegségekre adnak az...

Milyen betegségekre adnak az orvosok teljes felmentést testnevelés alól?

Figyelt kérdés

Megterhelésre túlzott szívdobogás, fejfájás, szédülés, térdfájás és kattogás, lúdtalp, bokafájás. Erre adnának teljes felmentést?

Vagy mire adnának? És hogy érdemes nekikezdeni? Bemegyek az orvoshoz, és közlöm, hogy ez-meg ez a bajom, és ezt meg ezt szeretném? Vagy csak adjam elő, hogy mi a bajom, és sajnáltassam magam, hogy testől fáj meg minden?

Adjatok ötleteket, tudom-tudom, egészség meg minden, de magamtól is tudok edzeni, és elég sokat biciklizek, van, hogy gyúrok is néha.

Arra gondoltam, hogy gyógytesire se kelljen járni, hanem a bizonyítványba felmentve szerepeljen?


2012. szept. 5. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Elmész az orvoshoz, közlöd vele h "túlzott szívdobogás, fejfájás, szédülés, térdfájás és kattogás (?! ez nem tom mi), bokafájás" ér téged minden tesi órán. Ha megsajnál kivizsgáltat, és ha arra jutnak kapsz.
2012. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha megyek, minden lépésnél kattan egyet, olyasmit, mint amikor az ujjadat így meghúzod, és kattan. Vagy recseg.
2012. szept. 5. 21:49
 3/6 A kérdező kommentje:
De nem végig, inkább ha terhelem, sima sétától nem, hanem csak terheléstől. Pl lépcsőzés, ugrálás, futás, hasonlók.
2012. szept. 5. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok haver :)

Nekem asztmám van, terhelésre előjön. Kicsit köhécselek a doktornőnél és kapok egy könnyített felmentést :)


Amúgy én is nagyon sokat mozgok, rendszresen bicózok, gyaloglok(gyors tempóban) és gyúrok. De a tesiórát ki nem állhatom.


Sportorvoshoz menj, és szenvedj kicsit. Ő majd felajánlja a lehetőségeket. Nekem tempós, komoly több km-es futásnál köhögésrohamaim vannak szal nem hazudok de a dokinál szerintem belefér, hogy kicsit köhécselek és mondom, hogy tegnap coopret futottunk azért köhögök.

Mindenképpen mond, hogy nem bírod a rendszeres testnevelés órákat.

2012. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
No, hát én nem is hazudnék. Tartós futást nem bírom, rosszul leszek, fulladok. Én már 500m után is. Ha nem ülök le, elszédülök. De nekem asztmám nincs, csak alapból. Túlsúlyos se vagyok, egy kicsid ducibb, mint a többség, de nem nagyon. Csak hát az én dokim nem tudom hogy állna hozzá, mert lehet, hogy inkább nekemállna, hogy mit akarok meg lusta vagyok meg hasonlók. Azt nem bírom, hogy nekem mások megmondják kit ugráljak, és ráadásul még fáj is. Itthon is szoktam nyújtani, de nem addig, hogy fájjon. Futni is szoktam, de ha nem megy akkor nem megy. Szóval nem azért nem akarok tesizni, hogy meg se kelljen mozdulni, hanem mert nem bírom, és nem is szeretem.
2012. szept. 5. 21:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma voltam házidokinál, ortopédhoz küldött. Szerintem holnap délután elmegyek, hétfőn vissza a háziorvoshoz, kiadja a papírt (ha az ortopéd megadja... nagyon remélem) és aztán remélem nem kell 15 perceket futni, meg kupert meg minden francot. Azt mondta a háziorvos, hogy részlegessel nem futhatnék, nem ugorhatnék. Teljessel meg teljesen. De azt nem tudom, hogy be kéne-e járni. Majd kiderítem. Bár a háziorvos csak a térdről tud, ha arra nem kapom meg, akkor megkérem a szédüléses fejfájásra, meg szívdobogásra. Valamire csak megadják, csak úgy útálok urvoshoz járkálni, hogy ennyi időbe telt, míg rászántam magam...
2012. szept. 19. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!