Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha "tologatós"...

Mit tegyek ha "tologatós" orvosba botlottam?

Figyelt kérdés
Két éve, hogy megérett az epém a műtétre, az idén már hathetente vagy kénytelen hívni éjszakánként az ügyeletet. Tavaly nyáron a körzetimtől kaptam egy beutalót egy klinikai sebészetre, ahol egy egyébként nagyon szimpatikus, kedves, fiatal doktornőbe botlottam, először az ocd-m miatti fújáspróbát kellett az altatóorvosnak megismételni, mivel ez azonban 97 százalékos volt, az altatóorvos rámondta az áment, de aztán hirtelen volt egy 35 fokos hét tavaly augusztusban, ami miatt halasztani kellett, ez rendben is lett volna. Hálistennek fogyni is tudtam azóta, ezzel sem lenne gond, ellenben minden mással igen: ha hétfő van az a baj, ha balról jobbra nyílik a kilincs az a baj, az idén júniusban annyit kért a doktor, hogy szeptember elején hívjam vissza, amikor vége a nyárnak. Most még nem mertem felhívni (bár napokon belül muszáj megkeresnem), de mit tennétek a helyemben? Tudom, hogy nem húzatom tovább mert a hasnyálmirigy sem szereti az ilyet, a körzeti is megmondta, hogy mielőbb ki kell venni - de ha egyszer az a fórum, ahová utaltak, úgy tűnik, nem igazán megoldás, hová mehetek azért, hogy kivegyenek valamit, ami több gondot okoz, mint hasznot? (Nagyon szeretnék túl lenni rajta, senkinek nem kívánok epegörcsöt...)

2012. szept. 6. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha megint tologat, akkor keress egy másik orvost!
2012. szept. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, már tavaly ősszel gondoltam rá, de elriasztott egy szomszédom "érvelése", mely szerint ha elmegyek a kórházból pl. a klinikára, akkor meglehet, hogy szerencsém lesz és van szabad orvos meg hely meg kapacitás - de ott abban a pillanatban előre megmondják (legalább, és látom, hogy foglalkoznak velem), hogy ennyi meg ennyi az ára... Itt pedig, ahová tartozom azon a dokinénin kívül akibe tavaly a beutalómmal botlottam, van még 3 orvos, kettővel beszéltem már - élből nem vállalják. (Tényleg zárójelben: 54 a r.nyugdíjam, ha itt nem tudok a dolgon "olajozni" - akkor.... feltehetően máshol sem fogok tudni...) Mindenesetre megpróbálom ás köszönöm szépen!
2012. szept. 7. 09:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Fél év után október közepén végre sikeresen háziorvost tudtam váltani, ami, érzésem szerint, soha nem fogok megbánni. A leleteim, zárójelentéseim átnézése után, és 5-6 percnyi (!) beszélgetés és lényegretörő kérdései (!), összesen kb 20 perc nála töltött idő után tökéletesen értette a körülöttem lévő eü. gondokat - és eddig még nem fordult elő, hogy 10-15 percnél többet kellett volna várnom rá. Megoldást fogunk találni a bajaimra. Nagyon nagyon kellemeset csalódtam.
2012. nov. 4. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!