Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orvosnak készülök, de még nem...

Orvosnak készülök, de még nem kezdtem el az egyetemet, de ismerek pár betegséget (autoimmun, hepatitis, limfóma. ) és a filmekben és sokszor a való életben is olyan betegség a gond amit ismerek akkor miért kell 50000 kór-t megtanulni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Mert mivan, ha pont a 49999-es kórral hoznak be valakit életveszélyes állapotban?

Nézel rá, mint boci az újkapura, és széttárod a kezed, hogy mi ezt nem tanultuk?

2009. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Biztos, hogy orvos akarsz lenni?

Ha véletlen mégis sikerülne, akkor szólj, hogy hol dolgozol, arra nem szeretnék járni.

2009. júl. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%

én 2.éves vagyok az orvosin. előre szólok, hogy a 6 évnek a 3/4-ben csak olyanokat fogsz megtanulni, ami a leendő szakterületedhez nem kapcsolódik, amivel egy orvos sosem fog foglalkozni, amit csak azért tanítanak, hogy legyen mit felejtened. azt mondják azért kell megtanulni most, hogy orvosként tud hol kell keresni.

másrészről az autoimmun egy összefoglaló név, rtengeteg különféle betegséget takar, amiket sem észrevenni, sem megkülönböztetni sem pedig kezelni nem egyszerű. ne a filmek alapján ítéld meg az orvosi munkát. ha dolgozol rád életek lesznek bízva és lehet, hogy pont egy olyan kór jön szembe, amit nem láttál egy filmben. kicsit úgy érzem azért akarsz orvos lenni, mert a filmekben az egész érdekesnek van lefestve és te is szeretnéd diadalittasan diagnosztizálni, hogy az illetőnek lupusa van és nem pedig azért, mert érdekel az orvostudomány maga. és ha nem érdekel az egész, akkor vért fogsz izzadni.

2009. júl. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!