Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kapok 24 órás vérnyomásmérő...

Ha kapok 24 órás vérnyomásmérőt, akkor mennem kell suliba?

Figyelt kérdés

Mert hát suliban magasabb a vérnyomásom a folytonos járkálás miatt, itthon meg alacsonyabb.

De nem akarok suliba menni a vérnyomásmérővel, csak zavarnám az órákat, és nálunk elég kötözködősek a tanárok, biztos, hogy ebbe is belekötnének.


2012. szept. 9. 18:38
 1/9 A kérdező kommentje:

Ráadásul olyat fogok kapni, ami úgy lóg a nyakamba, tehát nem ilyen tappancsok lesznek rajtam.

Úgyhogy eltakarni sem tudom.

2012. szept. 9. 18:40
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Igen, mehetsz, semmiben nem akadályoz. Én ilyennel a nyakamban mentem dolgozni. Ha kérdezik, elmondod, és kész. Ez nem szégyen, ez egy tök egyszerű vizsgálat.
2012. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát általános suliban volt, és eléggé zavart.

Csak hát ugye a pontos vizsgálathoz kell az, hogy a megszokott tevékenységemet végezzem..


És ha nem megyek suliba, de pl nem ülök egész nap, elmegyek sétálni, tehát mint pl suliban?

2012. szept. 9. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Menj iskolába. Ennyi. Nem halsz bele, sőt, kifejezetten az a jó, mint ahogy írtad is, hogy a normál hétköznapi tevékenység.
2012. szept. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja, nagyon jó, hogy ott a mandzsetta a kezemen, mindenki kérdezősködik, csodálkozik... Szuper..

Inkább el se megyek dokihoz és megldva

2012. szept. 9. 18:45
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Szüleidnek előtte jó lenne erre felhívni a tanárok figyelmét, épp azért, hogy vigyázzanak rád.

Muszáj menned, vegyél fel olyan ruhát, amiben nem látszik, de az a lényege ennek a vizsgálatnak, hogy a megszokott helyzetekben, séta, tanulás, ugrálás, felelés, terhelés közben mérje a vérnyomásod.

Ha közben csak otthon ücsörögsz, nem fog hiteleset mérni, s akkor nem tudnak a dokik segíteni!

2012. szept. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
hát, speciel én leszarom, hogy elmész-e, vagy nem, te kérdeztél, én válaszoltam. A te vérnyomásoddal van a gond, te kapsz agyvérzést tőle. akkor aztán nem kell majd soha többet iskolába menni.
2012. szept. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De épp ezért gondoltam, hogy elmegyek sétálni, lépcsőzök ugyanúgy, mint suliban...

Mondjuk itthon is 150 a vérnyomásom, suliba is kb annyi.

2012. szept. 9. 18:50
 9/9 anonim válasza:

Én már kétszer is voltam így iskolában. Nálunk az orvosok nem ruha fölé tették, hanem félmeztelenre vetkőztem, rámrakták, és ráöltöztem, és észre sem lehetett venni. Akkor vették csak észre, amikor csönd volt óra közben, és felpumpálta a mandzsettát. Szerintem is jobb, ha előbb tisztázod az emberekkel, hogy mi van rajtad, miért, és akkor nem kerülsz kellemetlen helyzetben, hanem majd jót nevettek rajta a többiekkel hogy olyan mint egy rezgő telefon.


Épp az egésznek a lényege, hogy ugyanazt csináld, mint általában a hétköznapokban, és ha van egy kiugró mért érték, akkor megkérdezik hogy éppen akkor mit csináltál, és miért lehetett éppen akkor sok, vagy ha tartósan sok, akkor meg gyógyszeres kezelést kapsz és kész. Nem kell félni :)

2012. szept. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!