Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Majdnem 2 éve dolgozom éjszaka...

Majdnem 2 éve dolgozom éjszakai 12 órás műszakban. Nappal már képtelen vagyok aludni, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

3 héttel ezelőttig semmi bajom nem volt, éjszaka dolgoztam, frissen, fitten, nappal normálisan kialudtam magam. Egyik napról a másikra elkezdtem fáradtsággal, álmossággal szenvedni a munkahelyemen, alig vártam, hogy kialudhassam magam, és két óra után kipattant a szemem. Azóta ugyanúgy szenvedek bent, szó szerint leragadnak a szemeim, mindig várom a műszak végét, és képtelen vagyok aludni, pedig nincs zaj, semmi külső zavaró tényező, meg ennek ellenére is mindig aludtam, mint a bunda, ha füvet nyírtak, ha kopácsoltak, akármi. Most ilyen két órás alvásokkal kell a heteket túlélnem, és megvárni, hogy legyen egy szabad éjszakám, mert akkor viszont akár 11 órát huzamban alszom. De így nagyon megterhelő a munka, minden nap szó szerint végigszenvedem a 12 órát. Lehet, hogy ennyi volt? Ennyit bírt a szervezetem az éjszakai munkával kapcsolatban?


21/L


2012. júl. 26. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Jaja. Érdemes lenne pihenni. Kb egy hetet vegyél ki ha megoldható. Kapcsolódj ki, túrázz blabla, este aludd ki magad rendesen, figyelj a kajára mindenre és feltöltődsz.
2012. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak. Kimerültél. A bioritmusod felborult, mert sokat éjszakáztál, és valószínűleg van jó adag pihenés-restanciád.


Ha lehet, vegyél ki szabadságot, és menj el pihenni. Jó volna megalább 10 nap, megszakítás nélkül, ha teheted. Ha csak egy hetet vehetsz ki, akkor menj és csináld. Mindenképpen pihenj, mert kiégetten, fáradtan nem tudsz koncetrálni, és megnő a hibázás és a balesetek esélye.


Beszélj a főnököddel és menj szabira!

2012. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!