Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrvérzés kérdés?

Orrvérzés kérdés?

Figyelt kérdés
Mai napon arra ébredtem hajnai háromkor, hogy majd' megfulladok, felültem és éreztem, hogy vér folyik ki az orromból elég erősen. A kérdésem annyi lenne, hogy vajon mi okozhatta, és mire ügyeljek legközelebb alváskor? (Tudom, hogy az orvos pontosan meg tudja mondani és hozzá kellene fordulnom, de ez a mai és az elkövetkezendő pár napban nem megoldható, ezért csak tanácsokat kérnék.)

2012. szept. 11. 15:11
 1/2 anonim válasza:
Nem lehet, hogy túl erősen fújod az orrod? A húgomnak is volt ilyen problémája, évekig mondtuk neki, hogy ne fújja olyan erősen, mert vérezni fog az orra, nem hitte el, aztán egyszer csak heteken keresztül minden nap többször is magától elkezdett vérezni az orra.
2012. szept. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne aludj háton. Így a vér maximum az ágyneműre fog folyni, neked károd nem lehet belőle.


Nekem spontán szokott vérezni az orrom, általában a hirtelen hideg/meleg időjárás miatt. Tenni túl sokat nem lehet ellene, ez egy adottság. A lényeg, hogy ha elkezd vérezni, NE hátra hajtsd a fejed, hanem hajtsd előre, hagyd kifolyni, és zsebkendőből csinálj amolyan "tampont", aztán amelyik orrlyukadból jön a vér, dugd bele (így elviselhetőbb lesz a helyzet).

2012. szept. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!