Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 21 éves vagyok, és kb. negyed...

21 éves vagyok, és kb. negyed óra állás, ill egy óra sétálás után fáj a derekam. Tudom, h ez nem egészen normális, de szerintetek menjek el ezzel orvoshoz? Nem fog idiótána nézni?

Figyelt kérdés
csak csodálom a hatvan éves tanáraimat, hogy naponta x szer 1,5 órát tudnak állni, nekem meg már negyed óra is sok. Ha nincs hely a vonaton pl. inkább várok egy következőt, mert tudom, hogy nem bírom ki, pedig csak 40 perc az út..
2012. szept. 13. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy menj orvoshoz, ki kell deríteni miért fáj mert nem kéne, főleg ilyen rövid időn belül. Mindenképp menj el!
2012. szept. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem dettó.. 20 éve. voltam vele dokinál. megállapították, hogy a szokásosnál jobban el van kopva. de nem tudott vele mit csinálni.
2012. szept. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló tüneteim voltak, pár hónappal ezelőtt kezdtem el a kezelést. Orvos megállapította, hogy hátgerincsérvem van.

Olyat emeltem, amit nem kellett volna.


Menj el az orvoshoz!

25f

2012. szept. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben,köszönöm szépena válaszokat, el fogok menni hétfőn orvoshoz!
2012. szept. 13. 23:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez a bajom, és a gerincferdülésemmel függ össze. De csatlakozom az előzőekhez, doki! :-)
2012. szept. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnak is ilyen van, egész nap a gép előtt ül. Én gyármunkás vagyok, közepesen nehéz munkát végzek, a gerincem is jócskán terhelve van, de bakker nem vagyok ilyen tápos az is biztos.


Először is menj el egy ortopéd orvoshoz. Megnézi a gerinced, és biztos vagyok benne, hogy valami mozgást fog javasolni. Pl. gyógytornára kell majd járnod és úszást ajánlhat még mellé. (tesómnak mindkettő sokat segített + az hogy rávettem egy kis valódi fizikai munkára)


A fizikai munka is koptatja a gerincet, de hát könyörgöm, mozogni kell! Nem arra van a testünk kitalálva hogy egész nap a gép előtt és az iskolapadban görnyedjünk. Ez nagyon rendellenes.


Itt a gyárban vannak varrónők, akik egész nap ülnek. Érdekes dolog, de én pl. egész nap állok, hajolgatok, emelgetek. Jön a busz, negyed órát várok a megálló előtt beszélgetve, majd felszállok és én 20 percre le sem ülök. Ha jó idő van és ráérek, meg szimplán hazasétálok. (másfél óra kb.)


A varrodások kijönnek, de már a buszmegállóban leteszik a feneküket és ott nyomorognak azon a két méteres padon. Egymással harcolnak a helyért. Majd fel a buszra, atomromboló üzemmód, mindenkit elzavarni az ülésekről és terpeszkedni. Vagy várni a következőt... pedig ők egész nap ülnek, pihentek kellenek lenni.


Szóval ez ilyen üléssel összefüggő civilizációs betegség lesz. Valahogy nem jó az a gerincnek. Gondolom sulis vagy, otthon is ülsz, nem sportolsz és ez már régóta tart.

De nem késő rajta változtatni, tesóm is járt az sztk-s gyógytornára, majd azóta is csinálja otthon a gyakorlatokat, úszni jár, karácsonyra bérletet kér. :P Sportolni kezdett az egyetemen. (informatika szakon van, dolgozik mellette de az is irodai munka, végülis egész nap fel sem áll, a sport sokat segített az állapotán)

2012. szept. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!