Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 10 éves vagyok és sajnos a...

Anikó2002 kérdése:

10 éves vagyok és sajnos a mai napig bepisilek. Anyával már voltunk dokinál, sok mindent kipróbáltunk de sajnos nem nagyon van hatása. Hogyan tudnék végleg leszokni? Ötleteket várok.

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 19:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen lelki probléma lehet, vagy a záróizom nem működik rendesen. De ha voltatok orvosnál, akkor az utóbbit észre kellett volna vennie. Erről leszokni nem lehet, illetve kinőni igen, bár nem tudom, hogy ebben a korban normális-e, valaki majd úgyis hozzáír, vagy kijavít.
2012. szept. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez lelki probléma lehet. Ez csak éjszaka fordul elő vagy napközbe is?Esetleg nem érzed azt hogy pisilni kell vagy érzed és nem érsz ki időbe?
2012. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ez lehet szervi-, lelki-, vagy hormon eredetű probléma.

Mindhárom okot kizárták?

2012. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg az intim tornát. Ha szervi probléma javítani fog rajta. De arról is hallottam már hogy mozgásos kezelés javított valakinek a lelki problémáján.

De akkor viszont próbálj meg másik psortot is hogy az egész tested mozgatva legyen. Erre szoktűk a jógát is ajánlani.


De azt is érdemes megpróbáéni, hogy keresel egy másik orvost.

2012. szept. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

NEm otletekre van szukseged, mivel mar 10 eves vagy! Orvosi kivizsgalason mi tortent, mit allapitottak meg? Ha negativak az eredmenyeid, nem talaltak szervi elvaltozast, akkor valoban talan lelki oka lehet ennek, de a soraidbol nem derult ki, hogy ez egy ejszakai bepisiles, vagy napkozben is megtortenik? Soha nem voltal meg szobatiszta?

Sajnos 14 eves korban is tapasztalhato, amikor a gyermek meg mindig pelenkaba megy az iskolaba pl., mivel a szulo elfelejtette meg tanitani a gyermekenek a szobatisztasagot, tehat neked nem otletekre van szukseged, hanem mint egy kis gyerek, menj rendszeresen a WC-re, s nem beszelve arrol, hogy erzed a vizelesi ingert, akkor azonnal menj a WC-re! Akarj leszokni errol, figyelj oda, inkabb tobbszor menj a mellek helyisegbe, de torekedj arra, hogy elkeruld ezt a kellemetlen esetet.

Az orvos mit allapitott meg?

2012. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kedves Anikó! Gyermekkoromban én is hasonlócipőben jártam mint te. Ha nem szervi okok játszanak közben akkor nagy a valószínűsége, hogy komoly lelki okok vannak a háttérben. Nálam a félelem volt. Bizony nagyon kellemetlen érzés volt, hogy még 11 évesen is gumilepedő volt alattam.Mivel nálam az éjszakai ágybavizelés volt a probléma, nekem úgy sikerült megoldanom a problémát, hogy lefekvés előtt már 2-3 órája semmiféle folyadékot nem vettem magamhoz. Kegyetlen szomjúságérzet gyötört mindig, de sikerült . Ma már felnőttként e módszer mellett a gyermekemet ( ha ilyen problémával küzdene, de szerencsére nem)pszichológushoz is elvinném.
2012. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonlóan volt, 8 éves koromig éjszaka gyakran bepisiltem, 6 óra után már inni se ittam. Nekem szervi probléma volt, az oviban szedtem össze egy csúnya és króniku felfázást, amit évekig kezeltek, mert mindig visszajött. Ukrajna... ahol az óvónénik télen dzsekiben ültek az oviba, és akkor vették le, amikor a szülők jöttek a gyerekekért, hogy ne lássák. Csak ezt a 2-3 éves gyerekek még nem értették, és nem tudták elmondani.

az orvosokat meg inkább fel se hozom.

2012. szept. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát most pedig sorban fogok válaszolni mindre :)
2012. szept. 19. 18:48
 9/17 A kérdező kommentje:
bíró zsuzsanna: csak este fordul elő. nappal nem kell annyira. mármint nappal én 3-szor szoktam pisilni. kb. és este én nem érzem meg ha kell pisilni szerintem az a baj :( túl mélyen alszok.
2012. szept. 19. 18:58
 10/17 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: nem nem mondtak semit csak annyit,hogy 8-9 éves koromba ez már elfog múlni. de mi háziorvosnál voltunk.
2012. szept. 19. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!