Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülésem van. Az...

Derp. kérdése:

Gerincferdülésem van. Az ambulánslapon mit jelentenek ezek a szavak?

Figyelt kérdés

Status: fokozott rögzült háti kyphosis, oldalirányű görbület észlelhető, törzs-kar háromszög asszimetria, a gerinc többi szakasza mobilis, a hátizomzat gyenge(<- ezt az egy dolgot értem :D)

Diagnosis: Morb. Scheuermann


Valaki emberi nyelven eltudná mondani, hogy ezek mit jelentenek?



2012. szept. 19. 12:38
 1/7 A kérdező kommentje:
És ez ugye nem olyan vészes? Ugye nem fogok lebénulni vagy ilyesmi? :S
2012. szept. 19. 12:40
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi komoly, egy kis gyógytorna, meg figyelni kell, hogy ne terheld a gerincet.

A Gulgi meg a barátod.

2012. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy amikor valaki kap az orvostól egy diagnózis, vagy zárójelentést vagy ambuláns lapot, akkor miért nem tőle kérdezi meg? Neten kérdezgetni sok idegentől meg laikustól elég gagyi! És tényleg ott a Google!
2012. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem volt időm megkérdezni az orvost.
2012. szept. 19. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

a kyphosis latinul görbület. tehát hátad felső részén a gerincnek túlzott a görbülete.

ha csak észlelhető, és nem írtak oda cobb-szögöt(görbület foka), akkor minimális az oldalirányú ferdülés.

törzs-kar háromszög asszimetria: valamelyik vállad feljebb van(azthiszem)

mobilis = ,,mozgékony" (rugalmas)

scheuermann: ez egy betegség. a helytelen tartás miatt a csigolyák eldeformálódnak és ék alakúvá válnak. valószínűleg schmorl csomóid is vanak.

Forrásaim? ugyanezek a problémáim :)

2012. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. szept. 21. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!