Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire valószínű, hogy...

Mennyire valószínű, hogy szakorvos teljes testnevelés felmentést ad?

Figyelt kérdés
Szakorvos mennyire valószínű, hogy kiadja a teljes felmentést térdproblémára? Háziorvos elküldött, és azt mondta, hogy a szakorvos dönt, hogy teljeset, vagy könnyítettet ad? Mennyire valószínű, hogy terheléses térdfájásra és recsegésre, ropogásra teljest ad? Valamint azt mondjam-e az ortopédnak, hogy még vannak szédülés és rosszullétes panaszok is? Vagy ezzel inkább menjek el megint a háziorvoshoz? (ezt elfelejtettem mondani a háziorvosnak :S Elég parás voltam)
2012. szept. 19. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Mond el a szakorvosnak, aki, mivel ez a szakmája, ki fogja tudni szűrni, hogy szimulálsz-e vagy sem. Ha indokolt, úgyis felment. A szédüléssel, meg lehet tovább küld pl. ideggyógyászhoz, aki reflex és egyéb vizsgálatokat végez rajtad.


No para, bízz az orvosodban.

2012. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor azt inkább nem mondom neki. Csak terhelésre van a szédülés, stb.

ha nem adja meg a részlegeset, akkor visszamegyek a háziorvoshoz, és elmondom, hogy még az is van, küldjön valahova, hátha ott megkapom.

Nagyon szeretek mozogni, biciklizni, íjászkodni, lovazni, (lovaglás, lovasíjazás) de futni nem bírok. Focira jártam régen, de azt sem bírtam, 4 évig jártam, majd abbahagytam, mert nem bírtam. Pedig a tanár szerint nem lettem volna rossz. Szal nem szimulálás meg lustaság. Éns is örülnék neki, ha nem fájna egy hosszabb sétától is.

2012. szept. 19. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező!

Ne azért menjél az orvoshoz, hogy mentsenek fel, hanem hogy gyógyítson meg. Egész másként fog hozzádállni...

2012. szept. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért megyek, mert fáj. De mivel éveket bírtam fájdalom nélkül (terhelés nélkül) eért nem fogom se műttetni magam, se marikszámra enni a gyógyszert.
2012. szept. 19. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugye tudod hogy a térd roppogás meg a szédülés nem függ össze.

A térd gondokra irhat fel gyógyszert, könyitett tesit, úszást de nem felmentést

a szédülés meg egy másik kategoria amit kivizsgálnak de ha simán igegi megint nem jár felmentés.

2012. szept. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs összefüggésben. A futástól van a szédülés. Gyógyszert meg nem fogok szedni. Úszási lehetőség csak 30km-re. Ha ad könnyítettet is jó.
2012. szept. 20. 12:46
 7/7 anonim ***** válasza:

de figyelj, mi ez a hülyeség? mi az hogy márpedig te nem fogsz szedni gyógyszert meg márpedig ez se meg az se ?? hát az ész megáll. Figy, ha pl porckopástól, ízületi problémáktól fáj a térded, tudod arra vannak egész jó gyógyszerek (sőt, nem is annyira nevezhető gyógyszernek, természetes ásványi anyag inkább), szóval igenis kéne szedned, ha ez áll fenn.

A szédüléses rosszullét meg izgalmas dolog ám, mert lehet az neurológiai is, de ha csakis kifejezetten terhelésre jelentkezik, akkor én nem erre tippelnék, hanem szív-eredetre, az szokott ilyen jelenséget produkálni. Úgyhogy akkor menj el oda is + még tudnám ajánlani a sportorvost is, mert ő ezekkel tisztában van, hogy fizikai terhelésre mégis milyen tünetek és miért jelentkeznek és azok mennyire súlyosak stb!

2013. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!