Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha várandós vagyok, a szakorvo...

Ha várandós vagyok, a szakorvos adhat felmentést a testnevelés órák alól?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok, és ezt az évet még szeretném befejezni, de sajnos futás, meg egy csomó felmérés lesz, és nem tudom, hogy a nagy megterhelés árthat-e a babának.
2012. márc. 26. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ezt a nőgyógyászoddal kellene megbeszélned.
2012. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Adhat, és adni is fog. (Senki nem vállalná a felelősséget, ha a magzatnak baja történnék!) De nem vagyok benne biztos, hogy jó lenne Neked, ha a konkrét okot is feltüntetné, de ezt a doki is tudni fogja.
2012. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kedves második, hát az biztos, hogy egyből letámadna a védőnő, és másnap már rólam beszélne az egész tanári. De ha semmi értelmeset nem viszek be, és nem is öltözök át, akkor egyest fogok kapni
2012. márc. 26. 21:53
 4/11 anonim ***** válasza:
szia hány éves vagy? Ezek szerint megtartod a babát. Akkor visszont 1-2 hónap és úgyis mindenki tudni fogja. Javaslom majd a magántanulói státuszt! A testnevelés alól meg biztos hogy felmentenek, de mindenképpen tudni kell az osztályfőnöködnek a terhességről, ha bármi baj lenne (ne legyen!).
2012. márc. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Arra gondoltam, hogy az orvos (a nőgyógyász is) adhat (és ad is) olyan szakvéleményt, amely felmentést jelent az idei testnevelési foglalkozások alól, mégsem ordít belőle az, hogy annak az az oka, hogy terhes vagy. Attól függően, hogy hányadik hónapban vagy, talán simán el tudod titkolni a nyári szünetig. Ősszel meg készülsz a szülésre, tehát hosszú "vakációnak" nézel elébe. Lehetnek a suliban is terhességre utaló tünetek (hányinger, hányás), de annak ezer más oka is lehet, egy középiskolás leányzó esetében azért nem erre gondolnak először az emberek. Csak Te ne fecsegd el idejekorán! :D
2012. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Fognak adni felmenést, terhesen nem tesizhetsz. :)

Gratulálok a babához. :D

2012. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves második, feltűnő tünetek nincsenek, de a védőnőnek kell leadni, ő pedig úgyis kiszedi belőlem, hogy mi a helyzet. Nyári szünetig eltitkolhatnám, de ha semmi értelmeset nem tudnék mondani, tele lennék egyesekkel, akkor pedig megbuknék. Egyébként pedig augusztusban töltöm majd be a 18-at
2012. márc. 27. 17:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nem írtad, hányadik hónapban vagy, én a védőnőt illető megjegyzésedet sem venném olyan komolyan, mert az orvosi titoktartás őt is köti, még akkor is, ha lepcses szájú. Szóval meg lehetne ezt beszélni finoman is, úgy, hogy Te nyugodtan fejezd be a sulit, ha jól gondolom, ez a 3. osztály, tehát az érettségihez még egy év kell majd. Illetve, jobb esetben, már az idén érettségizel. (Én június közepi-végi gyerkőc voltam, de volt egy nálam is fiatalabb, augusztusi fiú az osztályban, tehát fogalmam sincs.)

Ha kellően empátiás a háziorvosod, ő is adhat igazolást, illetve orvosi véleményt arról, hogy "orvosi szempontból kockázatos" fizikai megterheléssel járó sport vagy testgyakorlat folytatása. (A nőgyógyásztól vagy attól a szakorvostól, akinél jártál, kérj egy papírt, azt add oda a háziorvosnak, kérd meg, hogy az ügyet kezelje bizalmasan, viszont írjon egy igazolást, ha egy kicsit is együtt érző, meg fogja tenni.)

2012. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szólj a nőgyógyászodnak és fog adni, aztán elmész az iskola orvoshoz meg a tanárodhoz és akkor számodra törlik a tesiórákat magyarul nem leszel osztályozható ez meg ez miatt ezért nem lesz ezzel gondod az év végén.
2012. márc. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Végül is kaptam. Megkérdezte mit írjon, és abban egyeztünk meg, hogy valami mást ír, így nem olyan egyértelmű.
2012. márc. 29. 02:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!