Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úgy érzem nem vagyok az, aki...

Úgy érzem nem vagyok az, aki lenni szeretnék! Sem öltözködésben, sem külalakban. Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. A nagyszüleim még 5-6 éves koromban nagyon fiúsan öltöztettek és a hajam is mindig rövid volt. 8-9 évesen elkezdtem hízni és azóta csak a fiús ruhákat veszem fel mert úgy érzem, így eltakarhatom magam. A hajam most is rövid, kövér vagyok,és most is olyan ruhákat hordok... Szeretnék ezen változtatni mert sokszor fiúnak néznek és ez nagyon kellemetlen érzés. Tetszik egy srác az osztályban de így természetesen semmi esélyem sincs. Mindig elhatározom hogy lefogyok és megváltozok, de sosem tudok ellenállni a "kísértésnek". Lelkileg is úgy érzem, hogy nincs minden rendben velem. Anyukám mindig kedves velem és ő biztat sok mindenben és mondja hogy ne legyek ilyen önbizalmatlan! Semmi önbizalmam nincs tényleg , mindig azt szeretném, ha mások nem is látnának. Szerintetek mit tegyek? volna esély hogy megváltozzak? De olyan szinten hogy ne úgy tekintsenek már mint egy semlegest...?

2012. szept. 20. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legfontosabb, hogy fogadd el magad! Ez legyen az első lépés. Ha ez sikerül, akkor onnantól kezdve bátran felveszel lányosabb ruhákat is. Én úgy gondolom, hogy ha valóban szeretnél változtatni és valóban szükségesnek érzed ezt, akkor akár le is tudsz fogyni. (persze csak ha elég erős az elhatározás) De mindig legyen valami motiváció. És ne hatalmas változást akarj egyik napról a másikra! Apró lépésekben gondolkodj. Ez vonatkozik minden változtatásra. Most hétvégén menj el a barátnőiddel vásárolni, és vegyél meg egy-egy felsőt vagy nadrágot, ami tetszik!

Próbáld ki, hogy egy nem olyan fiús ruhadarabban vagy egy olyanban, ami nem takar el teljesen hogyan érzed magad!

Ha tényleg ezt szeretnéd, akkor ez jó lehet első lépésnek:)

(amúgy én most nyáron jöttem rá, hogy eddig egész életemben meggyőződésem volt, hogy én nem hordhatok sortokat, mert mindig úgy éreztem, hogy az túl sokat mutat, nem feltétlen előnyös, de eldöntöttem, hogy ebből elég volt és ugyan miért ne vehetnék fel egy rövidnadrágot. Úgyhogy vettem is egy-két darabot, és nagyon jól éreztem magam bennük!)


Szóval próbálj a kinézetednek megfelelően öltözködni, de ne takargasd magad! Sok sikert mindenhez!


Még egy utolsó dolog: az ember általában kritikusabb önmagával szemben, szóval ne gondold, hogy mások csúnyának látnak...

2012. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. szept. 20. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!