Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek gerincferdülése van,...

Akinek gerincferdülése van, annak mi a káros? (mozgás szempontjából)

Figyelt kérdés
Cobb szög nincs, oldalra nagyon kicsi a ferdülés. Kyphosis és lordosis fokozott (görbület és homorulat). Schmorl csomó egy van. keskeny spina bifida occulta is van.

2012. szept. 20. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van sajnos. :(


Kocogni/futni nem tudok, mert megfájdul a derekam. Ugyanez igaz a legtöbb tornagyakorlatra is (guggolás, fekvőtámasz, cigánykerék, kézenállás... ezeket mind tudtam, de már nem merem, mert aztán lebénulok vagy egy hétre miattuk :((()


Ami nagyon jó: séta és úszás. Szoktam lépcsőzőgépezni is, itt viszont oda kell figyelni, hogy ne rándítsam meg közben a hátam.

2012. szept. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs Cobb szög, akkor az olyan minimális gerincferdülés, hogy klinikailag nem releváns (azért nem mérte le az orvos). Tehát neked van egy hanyag tartásod. Az a káros ami tovább görbíti a hátad előre. Pl. görnyedt ülés, rossz tartás, nem lenne szerencsés az sem ha súlyemelő olimpikon szeretnél lenni. Tartáskorrekció a cél és tartásjavító tornát is végezhetsz. Üdv! (szakemberként válaszoltam)
2012. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és a lovaglás, illetve a futás káros?
2012. szept. 20. 20:48
 4/7 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. szept. 20. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szakember, de magamból kiindulva: a lovaglással semmi gond szerintem, a futást hanyagolnám!

(Első voltam.)

2012. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. szept. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Üdv! Nem lehet általánosságban megmondani, hogy lovagolhatsz, futhatsz e. Ha enyhe fokú és az én betegem lennél, valamint ha nagyon fontosak lennének neked az említett sportok, akkor lehetne, de ez mindig egyéni mérlegelés: mit veszthetünk - mit nyerhetünk vele. Ezt már nem lehet az interneten keresztül eldönteni. Üdv!
2012. szept. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!