Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrvérzésnek lehet ez az oka?

1lány.... kérdése:

Orrvérzésnek lehet ez az oka?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet, hogy az előbb, fürdés után, azt vettem észre, hogy elég erősen vérzik az orrom, viszont nem tartott tovább fél percnél. Nekem nem szokott vérezni, max akkor, ha nagyon megfázok, de most nem vagyok beteg, csak picit tüsszögök, de nem fújom erősen, most nem is fújtam. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek lehet ennek oka a folyadékhiány? Mert én napi szinten kb. 3,5 litert szoktam meginni, most viszont az jutott eszembe, hogy kb. fél liternél tartok, az is kóla volt :( Sűrű napom volt teljesen megfeledkeztem az ivásról, ilyen talán még soha nem is fordult elő velem, elég fáradt is vagyok, zsúfolt hetem volt :( Szóval szerintetek lehet ettől az orrvérzés? Vérnyomásra is gyanakodtam, de nem szokott vele gond lenni.

2012. szept. 21. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig egyébként a magas vérnyomás jele is lehet az orrvérzés, nem vagyok orvos. Ha ez az ok esetleg, felmehetett a vérnyomásod a colától, meg a nyüzsgéstől, rohanástól is. Megelőzheti fejfájás az ilyen tünetet, lehet az is, hogy túlságosan forró vízben fürödtél.Attól, hogy keveset ittál, nem hiszem, hogy kialakul az orrvérzés.
2012. szept. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A folyadékhiány valóban szakadékonnyá teszi az ereket, mert "összeesik" az érfal. Ez a nagy vénákra vonatkozik, így nem tudom mennyire lehet köze a nem ivásnak az orrvérzéshez.
2012. szept. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!