Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy ha ennyire...

Mit csináljak hogy ha ennyire depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos és mindegy egyes dolgozat előtt szó szerint rosszul vagyok. Holnap írunk kémiából TZ-t a tavalyi hetedikes anyagból, tegnap 5 órán át, ma 3 órán át a kémiát tanultam és most is sírógörcs határán vagyok. Tavaly volt rá párszor példa hogy dolgozat előtt elájultam. Minden hétköznap délutánját 5-6 óra tanulással töltöm vagy többel. Haza jövök 2-kor, 3-kor hozzákezdek tanulni és este 9, 10-kor fejezem be és még hétvégén is sokszor ez van mindezt eredménytelenül. 2-3 tanuló vagyok, kémiából, töriből majdnem megbuktam és úgy hogy ezekre a tantárgyakra is napi több órát szánok, minden egyes anyagot megtanulok és még 2-es vagyok belőlük. Most is azon görcsölök hogy a holnapi kémia TZ 1-es lesz és hiába arra készültem egész hétvégén. Minden nap sírva jövök haza hogy egy újabb egyes és ez megy 5. óta. Már többször elhatároztam hogy feladom mivel felesleges ennyit görcsölni ilyen sz@r jegyekért de sohase adom fel mert reménykedek hogy hátha jó jegyet kapok de nem. 7.-ben egyetlen egy ötöst nem kaptam, négyest is csak nagyon keveset. És emiatt már nagyon depressziós vagyok. Minden doga előtt sírok hogy megint rossz lesz(szóval mindennap). Ráadásul barátaim se nagyon vannak. Ha hétvégén elhívok valakit akivel még úgy ahogy jóban vagyok mindig talál valami kifogást hogy miért nem tud eljönni. Szerintetek megéri órákat görcsölni a tankönyv felett eredménytelenül? Mit csináljak hogy ne legyek ennyire depressziós?

2012. szept. 23. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem megy akkor kicsit tanulj kevesebbet, én szinte sose tanultam semmit mégis 3 vagy 4-es mindig megvolt. Minden héten tarts egy napot amikor nem tanulsz semmit, azon a napon kapcsolódj ki, ha az egyik barátod nem ér rá keress másikat aki éppen ráér.

Remélem tudtam segíteni. :)

2012. szept. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy minek a rövidítése a TZ?
2012. szept. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
TémaZáró=TZ :)
2012. szept. 23. 17:33
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a választ. Én még négyest is nagyon ritkán kapok .
2012. szept. 23. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Rengeteget tanulsz ezek szerint, de lehet, hogy nem jól. Ha szó szerint akarod bevágni az anyagot, akkor szinte biztos, hogy nem fogsz hosszútávú eredményeket elérni. Nekem úgy tűnik, hogy túlságosan rágörcsölsz. A szüleid hogy állnak ehhez? Támogatnak téged?
2012. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, bemagolom az anyagot de normális tanulással még kevesebb marad meg. Már próbáltam az anyag értelmezését, kijegyzetelését de úgy még kevesebb marad meg és vannak olyan tantárgyak amiket értelmezni se tudok mint Pl a kémia. A kémiával meg a törivel van a legtöbb gondom mert azokat sokszor(legtöbbször) nem is értem csak bemagolom és ha akarom akkor se tudom megérteni mert tök kínai az egész, főleg a kémia.
2012. szept. 23. 18:10
 7/10 A kérdező kommentje:
A szüleim se nagyon támogatnak mert mindig van valami fontos munka amiatt nem érnek rá.
2012. szept. 23. 18:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Beszélned kellene mindenkivel, szép sorjában.

A szüleidnek - ha eddig nem tetted - mindenképpen mondd el azt, amit ide kiírtál. Hátha alakul valami, talán találtok rá megoldást.

Mondd el a töri és a kémia tanárodnak is, hogy nem érted, de szeretnéd. Értékelni fogják az igyekezetedet, és a nyíltságodat amellett, hogy megpróbálnak majd segíteni.

2012. szept. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hiába tanulsz sokat,ha nem érted,elég lenne 2-3 óra napi tanulás.Kérj meg valakit az osztályból,hogy korrepetáljon kémiából vagy esetleg magántanár,így könnyebb lesz megérteni az anyagot.:)Rossz a tanulási módszered,én törit megtanulom fél óra alatt.Így szoktam:Leülök 1x átolvasom,utána 10 sort elolvasok 2-3x és megpróbálom elmondani saját szavaimmal,ez általában fél óra.Utána reggel felkelek átolvasom 1x,rohanok a buszhoz és ott is előveszem átismételni.Kémiát szerencsére legtöbbször értem,ha valamit nem,akkor megkérdezem egyik osztálytársamat.Ami még segít interneten tesztek,vázlatok.Viszont szerintem is mond el szüleidnek,de ne görcsölj,ne mondogasd,hogy úgy se fog sikerülni,mert akkor már fel is adtad a reményt.Nekem is sikerült a kémia csillagos ötös,pedig előtte volt egy egyesem belőle.Neked is sikerülni fog.:D
2012. szept. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ne görcsölj rá ennyire! használj színeket, mondasd fel a barátaiddal a leckét! nekem ezek szoktak segíteni.
2012. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!