Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a barátnőm...

Mit tegyek ha a barátnőm anorexiás?

Figyelt kérdés

172 cm, 49 kg, nagyon nagyon sovány, és napokig nem eszik semmit, nem is nagyon iszik, állandóan méregeti magát, számolja a kalóriákat, és mondja, hogy ő soha nem fog enni, és hogy undorítóan néz ki, meg hogy ő annyira dagadt, hogy soha nem lesz így boldog az élete. Mindenki mondja neki, hogy nagyon sovány, egyen de ő nem eszik, van, hogy 2 napig csak egy pohár vizet iszik, vagy azt sem. Mondtam neki, hogy menjünk el orvoshoz, de azt mondta hogy szó sem lehet róla, ő nem anorexiás, csak kövér, nem tud rá senki sem hatni, mit csináljak?

14/L


2012. szept. 25. 19:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a szüleivel, más barátokkal, osztályfőnökkel, bárkivel. Ez így nagyon nem lesz jó, ne várjátok meg, amíg kiszáradással kórházba kerül, nagyon nem vicces élmény.
2012. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szólj a szuleinek,hogy vigyék orvoshoz. egy szakember segít neki majd neki elfogadnia magát,elobb-utobb pedig úgy is belátja,hogy már így is sovány,és inkább azért néz ki undorítóan.
2012. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsenek olyan anyagi körülmények között hogy pszichológushoz vigyék:(
2012. szept. 25. 19:33
 4/14 A kérdező kommentje:
És az osztályfőnöknek mit mondhatnék, tud ő egyáltalán segíteni?
2012. szept. 25. 19:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolapszichológus, a családsegítő pszichológusa is ingyenes, szóval ez rossz kifogás!
2012. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
szerintem ha a szulei tudnák akkor nyilván nem csak néznék,hogy a lányuk mit tesz magával,hanem segítenének neki és nem érdekelné oket a pénz,ha a gyerekuk egészsége a tét.
2012. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A szüleinek szólj, vigyék háziorvoshoz, gyerekorvoshoz, majd ők tovább küldik. Szólhatsz a védőnőtöknek is.

Az osztályfőnök abban tud segíteni, hogy elmondja a szüleinek, miket gondol magáról a barátnőd: az anorexiások nagyon jók otthon a dolgok elkendőzésében, és a szülők a felét se tudják annak, amit te igen.

2012. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Életveszélyben van, segíts neki, bárhogyan, minden követ mozgass meg,hátha rád hallgat majd !!!!
2012. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Iskolapszichológus nincs, vagyis én nem tudok róla, hogy lenne. Köszönöm a válaszokat, holnap szólok az osztályfőnöknek
2012. szept. 25. 19:58
 10/14 anonim ***** válasza:

"szerintem ha a szulei tudnák akkor nyilván nem csak néznék,hogy a lányuk mit tesz magával,hanem segítenének neki és nem érdekelné oket a pénz,ha a gyerekuk egészsége a tét."


Munkám során rengeteg szülői magatartásról (tanúvallomások) olvastam. Biztos mond neked valamit az, hogy "kiskorú veszélyeztetése". Hidd el, sok szülő van, aki ennél sokkal rosszabb dolgokat is tesz vagy nem tesz a gyerekével.

Javaslom, hogy a "szülői szeretet" és a "szülők bármit megtennének" kezdetű rigmusokat hanyagoljuk.


A kérdezőnek nincs könnyű dolga, mert ez a lány testképzavaros. Testedzést végzek, és gyakran én is tapasztalom magamon ennek a jeleit. Persze én más vagyok, képes vagyok felismerni, ha szélsőség felé haladok.


A fejében él egy kép, hogy milyennek kellene lennie, és amikor meglátja magát a tükörben, ehhez képest kövérnek látja magát. De ez mindegy most.


Kérdező: sajnos nem fogod tudni meggyőzni őt. Hagyd menni a maga útján, ha már nincs türelmed. Szakember akár segíthetne is neki, de ez a csaj úgysem fogja hagyni, akadályként fogja megélni a céljához vezető úton.

2012. szept. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!