Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ápolom az ekcémámat, akkor...

Ha ápolom az ekcémámat, akkor rosszabbodik. Ez mitől lehet? Érti ezt valaki?

Figyelt kérdés

A térdhajlatom és egész vádlim (is) ekcémás, egész nyáron tombolt az ekcémám, minden este bekentem shea vajjal.

Sosem gyógyult meg, mert mindig viszketett és vakartam éjjel...


Most 2 hete nem kentem be és az ekcémám szinte már nem is látszik, viszont az egész lábam nagyon száraz, így tegnap este bekentem és ma megint viszketett és újra előjött..


A shea vajas krém egyik összetevőjére sem vagyok allergiás.


Mégis hogyan lehet ez?


2012. szept. 25. 20:19
 1/7 yuda ***** válasza:

Nem olyan bonyolult pedig.

Feltételezem, a shea vajat te kerested magadnak, vagy ismerős ajánlotta.

Félre ne értsd, nem vitatom a shea vaj jótékony hatását, de ez sem csodaszer és nem is mindenre jó.

Ekcéma is sokféle van. Érdemes bőrgyógyásszal konzultálni, de sokszor ők is javasolnak valamit, -nem használ, kipróbálod pár hétig, majd mutatnak újabbat..stb- addig, amig rá nem találsz a megfelelőre. Egyénenként más és más a jó szer. Persze lehetséges, hogy elsőre eltalálják, akkor szerencséd van- ezt kívánom!

Ekcéma egyébként ha jól tudom, nem csak a szerektől függ, hanem front ill. időjárás változástól is... s még sokminden befolyásolja... milyen anyagú ruházatot hordasz-pl. utálja a műszálas cuccokat.

2012. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem folyamatosan lángol az ekcémám, a kézfejemen csak télen jön elő.


Viszont az a poén, hogy a shea vaj tökéletes az arcomra, minden nap kenem vele és tünetmentes. Sőt, a kezemen is használ, csak a lábamon nem.

2012. szept. 25. 20:31
 3/7 A kérdező kommentje:
A bőrgyógyász kiskoromtól kezdve ajánlott krémeket, és semmi sem használt. Csak a szteroidos krém, attól pedig gyönyörű ráncos lett a kézfejem. A kézfejem alapján 50 éves lehetek.. :(
2012. szept. 25. 20:33
 4/7 yuda ***** válasza:

Két ötletem van még.


-az ember teste nem egyforma zsírtartalmú, érzékenységű stb..

Tehát nem is lehet feltétlenűl ugyanazt elvárnod tőle. Ki kell tapasztalnod milyen szer kell a lábadra. Más testrészed ezek szerint megoldva és szerencsédre ezek látványosabb helyen vannak. Fordítva rosszabb lenne.

Ne add fel, lehet a következő szer lesz a nyerő- egyébként is mit tehetnél nemigaz?

Úgysem adod fel. Érdemes több bőrgyógyászhoz menned, mert ahány orvos annyi tapasztalat.


-óvatosan válogasd meg, milyen anyagú nadrágokat hordhatsz. amelyiknél romlik az álalpot, azt hanyagold. Amelyiknél stagnál, az jó.

Milyen legyen a tusfürdőd, szappanod. Lábadra lehet mást kell használnod, mint a tested más részeire. Erre nem lesz senkinek tuti ötlete, magadnak kell kitapasztalnod kisérletezned.

Tudomány rohamosan fejlődik, minden évben új anyagok, új összetételek, új felfedezések. Komoly esélyed van, hogy hamarosan megoldják a problémád, de kisérlezezz te is.

2012. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De hát nyáron rövidnadrágokat hordtam, semmi sem ért a lábamhoz, még buszon sem ültem le soha, nehogy irritálja...
2012. szept. 25. 20:47
 6/7 yuda ***** válasza:
39%

Oké- nem tartalak fel, és nekem is van más dolgom- erre még reagálok, de nem akarom megoldani az egész életed. Sok mindent írtam, ahhoz képest, hogy ekcémám sincs, de innen onnan összeszedegettem. Nyugodtan használd a google keresőt és hatalmas információ áradat fog ellepni, ha valóban érdekel.


Rövidnadágra reagálok utoljára.

Ekcémás bőrfelület egy túlérzékeny felület. Lehet irritálja a por, vagy kipufogógázok. Nem tudok okosabbat, ki kell tapasztalnod mit bír, mit nem. Mire reagál érzékenyeben, mier nem.

Vannak általánosabb tünetek és kezelések, és vannak olyanok, amelyek csak és kizárólag rád érvényesek, senki másra és ezt az ösvényt egyedül te tudod magadnak kitaposni. Üdv-és végeztem. Több felvetésedre nem reagálok.

2012. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia ! Próbáltad már , hogy mire vagy allergiás? (ételféleség..., idegi eredet?) 2-3 éve hallottam a rádióban, hogy a bőrgyógyásznő azért hagyta ott az állását(na ez is ritka), mert nem tudott megfelelően segíteni a pácienseken. Ha a beteg abbahagyta a kenőcsöt vagy tablettát, 1-2 hét múlva kiújult a betegség, vagyis csak tünetileg kezelte. És minden betegségnek van OKA , na ezt kell kezelni és gyógyítani ! Szteroid - MÉREG a szervezetnek, nagyon hamar felszívódik !! Különben a lányom ugyan így van, rettentő száraz a bőre és szétvakarja, még álmában is, de rájöttem, rendkívül akaratos, makacs, sokat rágódik dolgokon, sokat negatív. Most pszcihológushoz viszem, mert még zárkózott is.

A shea vaj neki sem a legjobb, de láttam olyan receptet,amibe csalánt kevertek. [link]

Talán segítettem egy kicsit :) üdv Barbara

2012. okt. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!