Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mitől lehetséges?

Ez mitől lehetséges?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy annyira kíváncsi vagyok arra,hogy két egészséges embernek,hogy lehet szellemileg fogyatékos gyerekük?? Tudom,hogy fiatal vagyok még (12 éves vagyok amúgy) de én ezt soha nem értettem ha egészséges az anyukája és az apukája is akkor a gyerek miért lehet fogyatékos?? (nem ítélem el amúgy az ilyen embereket) 12/L

#fogyatékos #egészséges szülők
2012. szept. 26. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

A fogyatékosságnak sok oka lehet.


Első körben mindjárt ott van az, amikor a baba születésekor valami komplikáció lép fel, nem kezd ellélegezni, oxigénhiányos lesz, és akkor sérülhet az agya.

A baba ugyebár egy darab megtermékenyített sejtből lesz, úgy, hogy ez a sejt kettéosztódik, aztán az így keletkezett sejtek újra, meg újra, meg újra.... rendkívül bonyolult folyamat ez a rengeteg osztódás, közben az egyes sejtek még különbözővé is válnak, hiszen a szemünkben lévő sejtek nem ugyanolyanok, mint mondjuk a májunkban. Ez a folyamat jó esetben kevés hibával történik (hibátlan nincs!), időnként azonban külső hatások (alkohol, cigi) vagy belső problémák (betegség) miatt hiba csúszikebbe a folyamatba.

Megint más betegségeket a szülőktől függetlenül genetikai problémák okoznak. Ilyenkor a petesejtekben az örökítőanyag sérült, hiába egészséges (látszólag) mindkét szülő.

2012. szept. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsi az elgépelésekért, csak siettem. :)


Kérdezz még nyugodtan, ha valami nem világos, igyekeztem érthetően leírni.

2012. szept. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Minden világos:) Nagyon szépen köszönöm
2012. szept. 26. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:

genetika


vannak alvó betegségek -- mikor egy gén a hibás de csak bizonyos párosításkor lesz aktív és okoz betegséget a gyerekben


vannak nemhez között genetikai rendellenességek is

pl ha lány lesz a gyerek akkor egészséges lesz de ha fiú akkor beteg

2012. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Utolsó nekem egyik osztálytársam fogyatékos(lány) és a nála 2 évvel idősebb(fiú) tesója is fogyatékos ez hogy lehet amúgy??
2012. szept. 26. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:

ha mind a két gyerek akkor valszeg genetikai háttere van a dolognak


az egyik de itt szerintem mind a két szülőnek van hibás génje és a kettő együtt már ezt okozza


de ehhez nem értek csak amit olvastam róla a neten

2012. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!