Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti mire gondolnátok, ha...

Ti mire gondolnátok, ha látnátok, hogy valaki a teljes testében remeg?

Figyelt kérdés

Már 7 éve iszonyatosan félek attól, ha idegenek vagy több ember előtt kell beszélnem vagy bármit csinálnom. A középiskolában jött elő egy fogalmazás felolvasása közben, azóta egyre rosszabb lett a helyzet. Az idő előrehaladtával nehezemre esett boltba menni, mert a pénztárnál való sorakozás közben elkezdett remegni mindenem, elég látványosan. Aztán a buszon is jelentkezett ez. A gimiben igyekeztem minden osztály előtt végrehajtandó feladattól menekülni, nyilván ez még inkább rontott a helyzeten.

A főiskolán már nem volt menekvés, muszáj volt kiselőadásokat tartanom és beszélni a többiek előtt. Többször is rám jött a pánik és a remegés ilyenkor, de a csoporttársaim és a tanáraim is tudták, hogy ilyen vagyok, mivel sokszor kimondtam előttük azt, hogy izgulok ezekben a helyzetekben. Ők elfogadták és nem bántottak miatta.


Most egy okj-s képzésen vagyok, ahol a csoporttársaim 3-4 évvel fiatalabbak tőlem, mindegyik magabiztos és nagyszájú. Mikor órán beszélnem kell (és a heti 12 nyelvórán elég gyakran kell), mindig reszketek, mint a nyárfalevél.

Láttam, hogy már többen is észrevették és összesúgtak emiatt a padtársukkal, vagy folyton bámultak azután is, hogy befejeztem a beszédet (persze a reszketés azután sem maradt abba, sőt még rosszabb lett).

Egyikükkel sem kerültem közelebbi kapcsolatba, így nem is akarok előttük kitárulkozni, szerintem úgy sem értenék meg a problémámat. Sokan nem értik még az idősebbek sem.

Tudom én, hogy nincs mitől félnem, hogy irreálisak az aggodalmaim, mégsem múlik ez a szorongás. Azt hiszem, hogy ez a 22-es csapdája... Attól félek, hogy remegni fogok, de azért remegek, mert félek.

2 évig jártam pszichiáterhez, ő sem tudott ebből "kigyógyítani".


Szerintetek ki kellene állnom mégiscsak a többiek elé, hogy elmondjam mi a problémám és miért remegek így?

Vagy beszéljek a tanárunkkal?

Kíváncsi vagyok, hogy mit gondolhatnak (a csop.társaim és a tanár is), mi bajom van és zavar, hogy talán rosszul ítélnek meg.



2012. szept. 26. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mégiscsak el kell mondanod, hogy te ilyen vagy. Vagy ha a tanár elég jó fej, akkor elég neki elmondanod.
2012. szept. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem is az lesz, hogy beszélek vele. Nagyon kedves nő, mindenki imádja őt. Nem csak jó tanár, hanem jó ember is.

Köszönöm, hogy írtál! :)

2012. szept. 27. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is mondd el. Hogyha írod, hogy milyen kedves, biztosan meg fogja érteni...
2012. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En is ilyen vagyok. Es iszonyat nehez ilyenkor meg koncentrálni is. Meg kozben felolvasni de igy h remegsz es alig latod. Nekem a legtöbb tanar magatold eszrevette ea utana tobbet nem feleltettek csak irasban. Vagy ha mégis szoban sosem állítottak ki a tablahoz mint masokat hanem le kellett ulnom a tanarokkal szembe. Meg jo h az erettsegin is igy volt, kulonben nem ment volna a szobeli
2021. jan. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!