Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tapasztaltatok már orvos...

Tapasztaltatok már orvos által bunkóságot, viselkedési stílust?

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap először. Most az utoljára eltűrtem.

Kisebb sérüléssel kerültem orvoshoz, először telefonáltam neki, és elmondtam, hogy mi bajom van, az volt rá a válasz: Is***ten b*** meg! Majd mondtam, hogy el tudok-e menni hozzá, amire az a válasz jött, hogy Mégiscsak mit képezelek magamról, majd ÉN fogok elmenni Önhöz! Elmentem, végig bunkó volt velem. F*sz*m, b*sz*m szavak stb....Végülis ellátott. Legközelebb tuti, hogy hozzá nem megyek.

Egyébként sokszor beképzeltek az orvosok (tisztelet a kivételnek). Hallottam olyat, hogy egy beteg szólt a doktornőnek, hogy doktornő....A válasz: nem doktornő, osztályvezető főorvos adjunktus.... Attól, hogy a dr. valakinek a neve előtt van, nem jelenti azt, hogy leborulok a lábai előtt....

Viszont ismerek olyan orvost, aki kedves és rendes és nem a pénz beszél az életében, hanem hivatásszerűen végzi a munkáját. Hálapénzt nem fogad el, aki próbált neki adni, aztmondta a betegnek, hogy magánrendelésén elfogadja, OEP rendelésen viszont nem....



2012. szept. 27. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó esetem az orvossal az volt, hogy elmentem az ortopédiára, mert kiugrállgat a vállam, és közölte velem az orvos, hogy ilyen betegség nincs, ne képzeljek be magamnak mindenféle hülyeséget... Amúgy a háziorvosom utalt be, mert neki is ugyan ez volt pár éve. Plusz van pár orvos ismerősöm és ők is mondták, hogy van ilyen betegség, sőt ha nem látnak el időben, akkor műteni kell. Úgyhogy akkor megfogadam hogy ezentúl csak magánrendelésre megyek bármi van, bár eléggé felháborít, hogy a Tb-met nem tudom rendesen igánybe venni, mert elküldenek a fenébe...
2012. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én szerencsére nem, még csak normálisakkal találkoztam.
2012. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos tegnap először."

Ha ez volt az első eset (és gondolom nem tizenéves vagy), akkor szerintem nem kellene rajta ennyire fennakadni.


Az orvos is ember. Mivel a felvételin nincsen alkalmassági, így nyilván olyan is bekerül és elvégzi, aki emberileg egy f.sz.

Ez nem az orvosokra jellemző viselkedés, hanem az emberek egy részére.


Érdekes módon én pl. több bunkó eladóval, ügyintézővel, postai alkalmazottal stb-vel találkoztam, mint bunkó orvossal.

Igen, megjegyeztem magamban, hogy mekkora gyökér, de ennyi.


Szóval ezzel annyit szeretnék mondani, hogy bunkó emberek mindenhol vannak.

Nem fogom sose megérteni, hogy miért csapnak le jobban az emberek az orvosokra, is miért általánosítgatnak, mikor a többi munkakörben is legalább annyi bunkó ember van.

2012. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Volt ilyen, pontosabban hasonló.

A háziorvosom rendszeresen bunkó volt, a vizsgálatoknál fájdalmat okozott, nem adott se beutalót, se tanácsot. Az utolsó lépés az volt, hogy elkezdett politizálni meg gyalázni az édesanyámat. Szó nélkül otthagytam.

2012. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bensdorp ***** válasza:
100%

11:02, annyira igaz, amit írsz!

Egyébként pszichológiai oka van annak, hogy az orvosoktól rosszabb néven veszik az ilyesmit. Mivel az orvoshoz fordulnak az emberek a legtöbb kérdéssel, fenntartással, és néha nagyon nehéz a bizalmukba fogadni valakit, aki minden testi-lelki dolgukat kikérdezi, végigpásztázza azért, hogy segíthessen. Ha az orvos egy bunkó (ami még nem feltételezi, hogy nem adna megfelelő ellátást, vagy épp jobbat néhány kedves, de kisebb szakértelmű másiknál), azzal az emberek hite és bizalma megtörik, és akaratukon kívül sem fognak már tudni úgy elé állni a bajaikkal. Tiszta pszichológia, az embereknél ez általános magatartás. Egy bolti eladónál vagy más szolgáltató helyeken hiába több a megalázó hangvétel, ott az ember nem akarná kitárni minden problémáját, így nem is érinti olyan mélyen a lealacsonyító bánásmód.


Az általánosítások viszont mélyen felháborítanak, mindenhol előfordul mindenféle ember, és az orvostársadalom nem egy külön faj, ahol adott viselkedés lenne jellemző. Egyikőtök sem örülne, ha csak azért, mert találkoztam egy rossz modorú dolgozóval a szakmátokban, már el is könyvelném mindannyiótokat olyannak, vagy azt mondanám, hogy "persze, van kivétel, de felháborító, hogy a legtöbb közületek ekkora szemét alak, mennyi rémtörténetet hallani rólatok". Holott a keringő rémtörténetekből csak amiatt vannak olyan sok, amit fentebb felvázoltam. Nem láttam még olyan kérdést itt, hogy "Veletek is előfordult már, hogy a pénztáros hölgyek a boltban forgatták a szemüket, kelletlenek voltak, és elhagyta néhány megalázó szó a szájukat?" - pedig nem kérdés, hogy mindenkivel előfordult már.

2012. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: Persze, tisztában vagyok azzal, hogy ennek pszichológiai oka van. Az egyik az, amit írtál, a másik pedig az, hogy az ember akkor fordul orvoshoz, ha vmi baja van. A legtöbb ember alapból fél, aggódik, kiszolgáltatottnak érzi magát. És bizony sokkal érzékenyebben reagál mindenre. Ha az orvos rosszul szól hozzá, akkor bizony 10 évig azt fogja emlegetni, holott előtte lehet, hogy másik 100 orvos meg teljesen normális volt vele.

De ha bemész a boltba, és bunkó az eladó, akkor 5 percig mérgelődsz rajta, aztán elfelejted és kész.

Eszedbe sem jut olyan kérdést kiírni, hogy "veletek is volt már bunkó az eladó?", de ha az orvos bunkó, akkor első a gyakori.hu...


Az a baj, hogy az emberek kettős mércével mérik az orvosokat.

Egyik részről azt mondják, hogy ne képzelje magát felsőbbrendűnek, meg ő is csak ember, úgyhogy nincs joga úgy viselkedni, mintha ő több lenne, de közben meg még se viselkedjen úgy, mint a többi ember, mert neki mindig mosolyognia kell, sosem lehet ideges, nem lehet fáradt stb.


Egyébként igen, nekem is volt már rossz tapasztalatom orvossal. De mellette meg volt másik 10 jó tapasztalatom is.

2012. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen de még mennyiszer!Fogászaton fájdalomcsillapítás nélkül tömtek, mondtam hogy fáj, de mivel utolsó páciens voltam, nem akartak vesződni a fájdalomcsillapítással.Gondoltam, kibírom. Nem rakott valami anyagot a fogamba, ezért gyökérkezelni kellett később, ami iszonyatosan fájdalmas...

A bőrgyógyász 13-14 éves koromban amikor elmentem hozzá, hogy leborotváltam véletlen egy anyajegyet, megkérdezte, hogy nem szégyellek ilyen pattanásos arccal utcára menni?

2012. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!