Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszihitriai orvos által,...

Pszihitriai orvos által, kórházi tartózkodás után az orvos által felírt gyógyszereknél mellékhatások jelentkeztek. Milyen jogom van kérni, hogy a korábban használt gyógyszereket újra felírja és használhassam?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Valójában nem is nagyon értem, amit kérdezel. A kórházban kezelt beteg gyógyszerét, a kórházból való elbocsátás után, nem szokta más orvos megváltoztatni. Ugyanis az a standard, amit a kórház ajánl. És mit mondott az orvos, hogy miért ad másik gyógyszert? Talán az ára miatt? Mert mást nem is tudok elképzelni, hacsak nem te kértél mást. Jogod van ugyanazt kérni. Jogod van másik pszichiáterhez menni, vagy a kórházi orvosodat felkeresni. Írd meg légyszi, hogy sikerült e valamit elérned?
2011. máj. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.A pontos problémám az, hogy a kórházban új gyógyszert kaptam, mert az előzőeket öngyilkossági kíséret miatt megváltoztatták.

A kórházban minimális mellékhatás volt, viszont ithon 3 nap elteltével megsokszorozódott (rossz alvás, bőrkiütés, memória zavarok, kábultsá, szájszárasság, szédültség, mintha rosszabbúl is fókuszálnék ) azóta összevtve elég pocsékul vagyok. Én most a kórház által felírt gyógyszereket szertném elhagyni és a régit folytatni. Azt szeretném megtudni, hogy ha az orvos nem hajlandó felírni a régi gyógyszereimet+ záró jelentést módosítani ami alapján a gondozó intézet újr felírhatja a régit. Mert így a záró alapján senki nem írhatja fel a kerületben.

köszi, remélem most érthtő voltam

2011. máj. 13. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!