Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért vagyok állandóan vörös?

Miért vagyok állandóan vörös?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a bajom hogy ha izgulok állandóan elvörösödök. Ha már a táblához kihív a tanár akkor is, ha van egy kis izgisebb helyzet ami miatt egyáltalán nem kéne izgulni nekem akkor is a fejem, a nyakam és a mellkasom rákvörös és már mindenki rajtam röhög hogy mennyire vörös vagyok...nagyon ciki.. de ha pl ki kell állnom valahova még ha csak ilyen 3-4 ember elé is(akikket mellesleg ismerek) már akkor is rák vörös vagyok, pedig nemis izgulok!

Légyszi tudnátok segíteni hogy hogyan lehetne ezt legyőzni vagy eltüntetni?! előre is köszii:)♥



2012. szept. 27. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elpirulásnak sok oka lehet, leggyakrabban valamilyen érzelmi hatást követően alakul ki. Vedd észre, hogy nem csak akkor pirul ki az arcod, ha zavarban vagy, hanem akkor is, ha izgatott vagy mérges vagy.



Hogyan alakul ki?

A pirulás teljesen hétköznapi, élettani folyamat. Minden ember el tud pirulni, csak van, aki gyakrabban kerül ilyen helyzetbe, vagy jobban látszik rajta.

Elpirulás alatt az arcban lévő hajszálerek kitágulnak, és nagyobb mennyiségű vér áramlik át rajtuk, emiatt a bőr színe rózsaszínről hirtelen élénk pirosra vált. Az erek tágulatát a falukban található simaizomsejtek elernyedése okozza. Az agy szabályozza ezeknek az izomsejteknek a működését, így lehetséges, hogy különböző érzelmi hatásokra jelentkezik a pirulás.

A kiváltó ok mindenkinél személyre szabott, de általában egy közös jellemző van, és ez a meglepetés ereje. Sok esetben a kellemetlen helyzet hirtelen alakul ki, nincs időd felkészülni rá. Ilyen lehet egy megbeszélés, amikor a főnököd váratlanul megszólít, és minden tekintet feléd fordul. Vagy egy randin mondasz valami kétértelmű dolgot, és csak később esik le, hogy mit is mondtál. Mindegyik esetben váratlanul következik be a kellemetlen helyzet, és erre reagálsz reflexesen elpirulással.


Ha számítasz rá, hogy elpirulsz, és azon aggódsz, hogy mit fog gondolni rólad a másik, akkor szinte garantáltan beteljesül az elvárásod.

A másik lehetőség, hogy megpróbálod megakadályozni, hogy elpirulj, de ez sem működik, mert az agyadban már ott van a viselkedésminta, amit megtanítottál magadnak, hogy ilyen helyzetben így kell viselkedni.


Mi a megoldás?

A megoldás abban rejlik, hogy meg kell tanulnod elterelni a figyelmedet a pirulásról. Ne foglalkozz vele, tégy úgy, mintha észre sem vetted volna. Az “ És akkor mi van? Kit érdekel?” attitűd elsajátítása nagyon sokat segít abban, hogy ne szorongj feleslegesen.


A másik dolog, amit meg kell értened, az, hogy maga az arcszín megváltozása nem rossz, kellemetlen, ciki vagy szánalmas. Csupán azért válik azzá, mert TE azt gondolod róla. Messzebb megyek, a partnered észre sem veszi, hogy elpirultál, csupán azért tűnik fel neki, mert TE zavarba jössz és mentegetőzni kezdesz! Ha nem hívod fel rá a figyelmét, akkor senkinek nem tűnik fel, és nem tulajdonít neki nagy jelentőséget. Mindezek tükrében a feladatod ennek a gondolkodásmódnak a megértése és elsajátítása. Ha már nem menekülsz többet a pirulás elől, hanem felvállalod és elfogadod, akkor szabad ember lesz belőled!

2012. szept. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:) Sokat segítettél!
2012. okt. 6. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!