Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek PCOS, ha a menstruáció...

Lehetek PCOS, ha a menstruációm teljesen normális, több más tünetet viszont észleltem (erősebb szőrzet, kidudorodó alhas, alhasi szurkálások)?

Figyelt kérdés

A menstruációm 26-28. napra jön meg általában, bár 1-2 éve nálam a 21 nap volt normális. Így volt, hogy egy hónapban 2-szer is megjött. (4 éve menstruálok).


Viszont egy hónapja vettem észre, hogy az alhasam brutálisan megnőtt, oldalról S alakú a testem, teljesen olyan mint egy terhesnek!! De hízni nem híztam sehova máshova, meg hát nem is hízhattam mitől, mert normálisan étkezem és sportolok is. De már zavaróan nagy az alhasam.


Emellett erősebb szőrt vettem észre a mellbimbó körül, és a köldököm alatt is.


A menstruációm 2-3 hónapja nagyon erős görcsökkel jár, teljesen leterít az 1. nap, mindenem zsibbad olyankor.


És ritkán, nem menstruáció alatt is néha-néha szurkál a petefészkem körül.


Ma hallottam először a PCO-ról, és megijedtem... Hogy lehet ennek a tünetei ezek.


18 lány


2012. szept. 29. 22:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a tudatos táplálkozás mellett, jóideje nincs önkontrollom, ha édességről van szó...
2012. szept. 29. 22:47
 2/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de más probléma is okozhatja ezeket, de lehet semmi bajod. Menj szépen orvoshoz.
2012. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elmegyek, nem akarom halogatni. Csak jó felkészülni előre, ha tényleg így van.
2012. szept. 29. 22:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez NEM PCOS. Azt ki mondta neked, hogy a 21 nap normális? Mert nem az... Ahogy az sem, hogy megváltozott a menstruációd, erős görcseid lettek.

Mi a fenének nem mentél már 2 hónapja dokihoz ezzel?

2012. szept. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
még akkor, mikor általában 21. napra jött meg, gyermekorvoshoz jártam, ő azt mondta, hogy ami 20 felett van, normálisnak mondható, azzal az okkal, hogy még nem állt be... akkor olyan 2 éve menstruáltam
2012. szept. 30. 10:23
 6/9 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem PCOS és inzulinrezisztencia van, de nincs se menstruációm, se kidudorodó alhasam.

A hajam csomókban hullik, elborítanak a ragyák, elképesztő helyeken tud szőr nőni rajtam, a levegőtől is hízok. Sehol nem szurkál, nem fáj semmi, csak olyan vagyok 25 évesen mint egy pattanásos képű, zsíros hajú izzadós kamasz.


Szökőévben egyszer jön meg a bajom. Nálam minden normális volt, egyszercsak elkezdtem pattanásosodni és hízni. Pár hónap múlva elmaradt a vérzésem. Gondoltam jön a baba. :) De a teszt negatív lett. Következő hónapban sem jött meg, bejelentkeztem nődokihoz, még egy hónapot vártam az időpontra, és azóta sem jön meg. Néha pár csepp van, aztán ennyi.


Hozzáteszem előtte is 38-40 napos ciklusaim voltak 1-2 napos pecsételő vérzéssel, amit az előző orvosom normálisnak mondott.


Menj el dokihoz, ha ultrahangon cisztákat lát úgyis laborba küld.

2012. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A túl rövid ciklus is jellemző a PCOS-ra. De lehet más egyéb hormon probléma is. Nézesd meg mindenképp. Ja és van akinek a ciklusa rendben van de mégis van hormon probléma.
2012. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy sokaknak nincsenek policiszták csak az Inzulonrezisztencia. Arra mégpedig nehezen küldik el az embert. Én nekem csak 1-2 pattanás van, nem zsírosodik és nem hullik a hajam ja és sosem voltam elhízott, persze kis pocim van, de vékony vagyok. Az a baj a PCOS-nak rengeteg tünetet van és nem mindenkinél van minden.
2012. okt. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 21. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!