Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A magas vérnyomással mit...

A magas vérnyomással mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Olyan szokott lenni a vérnyomásom legtöbbször hogy: 130/90 pulzus meg 65. A háziorvos elküldött egy EKG-ra (kb elszörnyülködött a 90 milyen sok), megkaptam a papírt, megnézte és azt mondta nagyon szépen ver a szívem, rendben van. De ennyi. Azzal nem törődött hogy az EKG-s papíron is 95 a második érték. Ez így normális?


23/L


2012. szept. 30. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orvos jobban tudja, mint az itt válaszolgatók. Ennyi.
2012. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Túlsúlyos vagy, ugye? Olyan alkattal törvényszerű a magas vérnyomás. A 130 sem alacsony, úgyhogy jó volna odafigyelni...
2012. szept. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés mit keres a családi kapcsolatokban?
2012. szept. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vészes a vérnyomásod, de ha gondolod nagyon jó hatással van rá: fehérfagyöngy tea (vigyázz áztatni kell hideg vízben egész éjszakára és másnap felmelegíteni langyosra és iható, tehát nehogy forrázd!!!!).

Vagy még jó a pásztortáska gyógynövény, ezt viszont forrázni kell.

Szerintem gyógyszert ne szedj!

2012. szept. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

130/90 pulzus meg 65


Ez még normális kategóriában tartozik.Ez nem számítt magas vérnyomásnak a magas vérnyomás 150 től kedődik és a magas púlzus peddig 80 tól kb.Ez még normális értéken belűl van..bár nem vagyok orvos de nekem is ez volt.Ugyan ebben a felállásban,az egyik doki gyógyszert akart írni a másik kettő meg azt mondta hogy erre felesleges szedni..szóval nem tudom kinek mi a magas,gondolom dokira válogatja.Ha az neked megnyugvás akkor íráassál fel gyógyszert és nézesd meg magad több dokival mert nekem is mindegyik mást mondott.Végül nem szedek,ez volt 10 éve és lám még itt vagyok..

2012. szept. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kérj beutalót kardiológiai kivizsgálásra. amúgy ha baj lenne, akk biztos továbbküldött volna. a szüleidnek magas a vérnyomása? okoz neked ez panaszt v csak izgulsz miatta?
2012. szept. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1 Nem, nem vagyok túlsúlyos, sőt...176 cm-hez 61 kg vagyok. Ez nem sok. De amúgy már 15 évesen is magas volt, jó mondjuk az orvosnál elvileg mindenkinek magas.

2. Apukámnak magas volt mindig, konkrétan szívbetegségben halt meg, a nagyimnak peacemakere van évek óta.

3. Engem az a 90-es szám idegesít hogy az vajon mi. Hogy az nem sok-e mert pl a tesómnak az mindig 70 körül van.

4. Panaszt nem érzek, mondjuk van hogy az a 90 néha 100 akkor nagyon szédülök, meg hányingerem van.


De egyébként a háziorvosom semmit sem tud, csak adogatja a beutalókat. Az EKG-val együtt 4-et adott: szemészet (mert lehet hogy ki vannak dülledve az erek a szememben a magas vérnyomás miatt. A szemészeten meg kiröhögtek hogy minek mentem ezért). Hasi ultrahangra mert lehet rosszak a veséim a magas vérnyomás miatt. Ott is azt mondták ekkora vérnyomásnál felesleges volt eljönni.


Legutóbb anyukámnak a véreredménye rossz volt (májenzim). Azt mondta a háziorvos menjünk be a László kórház májosztályára. Kb egész nap ott voltunk, mire a doktor azt mondta hogy ezért kár volt eljönni, mert elég lett volna az egyik gyógyszert (amit a háziorvos írt fel) lecsökkenteni. És volt még 2 ilyen est a családban + ismerősök is mesélték hogy nem érti a dolgot, csak küldözget..Még a náthámat sem tudta meggyógyítani.

2012. szept. 30. 17:25
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor keress másik háziorvost és ne sipogj. a tiéd láthatóan inkompetens. kérdezd meg az ismerőseidet,h elégedettek-e a dokijukkal és menj oda te is... sztem nálad ez fiziológiás, nem lesz semmi bajod. mivel szédelegtél 100 körül, neked valószínű alacsonynak számított már...
2012. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!