Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomással küszködő...

Magas vérnyomással küszködő kismamik! Nektek milyen érték fölött írtak fel gyógyszert?

Figyelt kérdés

Mindig is magas volt a vérnyomásom, amikor sportoltam 10 évvel ezelőtt, akkor is ennyi volt. Általában 120/80, 130/90 között mozog. De most hogy babát várok, eleve izgulósabb vagyok (az orvosoktól rettegek, egyszer a háziorvosom meg is mondta, hogy nekem "fehér köpeny hipertóniám" van, bele sem merek gondolni, hogy mi lesz ha szülni megyek és körülvesznek az orvosok).

Már legutóbb két alkalommal is 140/90-et mért a védőnő. a belgyógyászaton 120/80 volt, így ott nem mondtak semmit rá. Ha mondom a nőgyógyásznak, akkor elküld megint belgyógyászatra, vagy felírja ő a vérnyomáscsökkentőt?


2012. márc. 28. 09:58
 1/2 anonim ***** válasza:

a magas érték lehet az izgulástól is, ahogy a háziorvosod mondta!

ilyenkor fel szoktak tenni egy 24 órás vérnyomás monitort, ami 15 percenként méri a vérnyomásodat, éjszaka "csak" félóránként.

elég kellemetlen, de kibírható, és reális értéket ad a vérnyomásodról.

ilyenkor szokott kiderülni, hogy minden okés, csak a dokiknál izgulsz :)

vagy: ha tényleg magas, akkor felírnak általában dopegytet.

nekem napközben mindig 130/80-90 felett volt, előfordult a monitorral 145, 155, de még 173-as érték is, csak az éjszakám volt normális.

az a klényeg, hogy az átlagértéket 130/90 alatt tartsák,így állítják be a gyógyszerezést.

2012. márc. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem egyik napról felment a vérnyomásom 150-160/90-100-ra. Dopegytet kaptam, de nem volt elég, így az utolsó hónapban 10 szem Dopegytet, és 4 szem Cordaflexet szedtem. Nekem azt mondták, hogy 140/90 alatt kell lennie a vérnyomásnak.
2012. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!