Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Évek óta rettentő lábfájásom...

Évek óta rettentő lábfájásom van, mitől lehet? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Évek óta majdnem heti szinten fáj a lábam.Fájdalomcsillapítóval tudok aludni.18/L
2009. aug. 4. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnál voltatok már vele? Lehet, hogy valami kinövés van a gerinced alsó részén, és az nyomja valamelyik ideget. Egy ismerősünk fiának volt ugyanez, megoperálták, és teljesen rendbe jött.
2009. aug. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem voltam.Általában,ha bekenem mentolos krémmel,vagy China olajjal elmúlik.(Sajnos van,hogy egy idő után hiába múlt el a kenőcstől,újra megfájdul.Vagy az egyik,vagy a másik,vagy egymást váltva a kettő).
2009. aug. 4. 00:15
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha elkezdek tornázni,valamennyivel jobb,elviselhetőbb utána a fájdalom.
2009. aug. 4. 00:26
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Fantom fájás, próbálj másra koncentrálni!
2009. aug. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Fantomfájdalmaknak azt hívják, amikor amputált, vagyis már nem létező végtag fáj, mert az oda vezető idegpályák hamis információt közölnek az aggyal.
2009. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kórházban milyen osztályra menjek vele,hol nézessem meg?
2009. aug. 6. 21:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Először a házi orvoshoz kell elmenned, ott fogsz beutalót kapni, vlsz. a reumatológiai és neurológiai intézetbe. Felesleges ilyen sokáig kínlódni vele, lehet hogy könnyen orvosolható a probléma
2009. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Hello,


az sem mindegy, hogy hol és hogyan fáj. Sprotolsz? Esetleg kamaszkorodban kezdtél kemény fizikai megerőltetést (pl. fitnesz)? A másik, hogy volt-e a családban érrendszeri megbetegedés, esetleg mélyvénás trombózis?

Ezek mind rizikófaktorok, lehet örökletes hajlam, amihez pl. egy adott mozgás (vagy hormonális hatású tabletta, pl fogamzásgátló, szedése) nem javasolt.

Nekem is hasonló gondom volt, a végén már olyan szinten, hogy reggel alig bírtam a lábamra állni, és elindulni, mikor felkeltem (kb 26 lehettem akkor).

Én szerettem súlyzózni, futni, úszni (egyiket sem versenyszerűen, de keményen), és táncoltam (ez utóbbit elég intenzíven, sokszor a többivel kombinálva). Elmentem a dokihoz, elmondtam a családi kórtörténetet (nálunk volt mindenféle érrendszeri betegség, trombózis, agyvérzés, stb), és mondtam hogy hol fáj, hogyan. A válasz az volt, hogy "ne táncoljon". Mégcsak meg sem vizsgáltak, vagy ilyesmi :(

Utána abbahagytam a táncot és az intenzív sportot (más okból is), a lábam már nem fáj, viszont elhíztam, ami ugye újabb rizikófaktor. Mondanom sem kell, hogy azóta sem jutottam el semmilyen kivizsgálásra. Volt egy porckorongsérvem is, azt sem akarták még megnézni sem, mondván, hogy fiatal vagyok (pedig még a gyógytornász is egyből kibökte, hogy az lesz, látván a görnyedt testhelyzetem, mert felegyenesedni sem tudtam). A végén utánajártam a tüneteknek és azt hazudtam, hogy nem tudom tartani a pisit. Akkor végre elküldtek MR-re, és kiderült, hogy egy több, mint egycentis sérv van az egyik csigolyámban. Még potom fél év négykézláb, és meg is műtötték...

Szóval próbáld kivizsgáltatni, de normális orvoshoz menj, akár magán úton. Az sem lesz sokkal drágább a végén, mint a csuszipénzes megoldás (gondolom ott követtem el a hibát, hogy nem lengettem ötezrest az első vizsgálatnál- gondoltam, majd a végén...). Sok szerencsét és jobbulást!

2009. aug. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!