Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyamatosan száraz a szám,...

Folyamatosan száraz a szám, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

1,5 éve folyamatosan ki van száradva a szám és a környéke illetve az orrom és a szám közötti terület. Illetve nem csak száraz, hanem nagyon viszket és olyankor ilyen vörös foltok is vannak rajta, meg a szám körül is.

Havonta 3-4 nap van, amikor nem száraz, fogalmam sincs, hogy olyankor miért nem.

Próbáltam már mindenféle krémet, de erre a területre semmi sem hasaznál. Ekcémás vagyok, a kézfejemre pl tökéletes a cremor aquosus, de a számon semmi változás.. Szóval próbáltam gyógyszertári krémet, próbáltam shea vajat, kakaóvajat, legalább 10 féle egyéb krémet... Konkrétan végigzongoráztam a palettát, ami számomra elérhető (sok illatanyagra allergiás vagyok, attól még rosszabb lenne).

Napi 3,5 liter vizet iszom, a többi testrészemen egész szép az ekcémám, de a szám körül az égvilágon semmi sem használ. Még az elocomos krém sem.

Most is nagyon viszket, ilyenkor tudom, hogy már vörösödik a bőr a számon.. Utálom, egyszerűen már elegem van ebből.. Bőrgyógyász nem tudott már mit javasolni..


2012. okt. 1. 18:40
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt is próbáltam, hogy semmivel se kenem egy ideig, na de akkor meg utcára is alig mertem menni, annyira ronda volt.

A hideg miatt sem lehet, mert nyáron is ilyen volt végig.

2012. okt. 1. 18:41
 2/9 anonim válasza:
Kend be mézzel!;) Az jót tesz!!!
2012. okt. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na igen, ilyen dolgokat is próbáltam :)

A méztől konkrétan 5 perc múlva a szám körül is vörös lett, sokkal rosszabb lett.

Ez volt az aloe verával is.

2012. okt. 1. 18:45
 4/9 anonim válasza:
o.o.o.o.o fogalmam sincs h, mi lehet a baj! o.O
2012. okt. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nekem sem :(

Kiskorom óta ekcémás vagyok, minden más testrészemen kordában tudom tartani, csak a szám körül nem megy...


El sem hiszed, hogy mennyire zavar, vannak napok, amikor teljesen depresszióba esek miatta. Folyton viszket, fáj, repedezik, érzem, hogy ég.. :S

2012. okt. 1. 18:50
 6/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb bőrproblémát (és rengeteg más betegséget is) a rossz étkezés okoz. Hiába kened magad bármivel kívűlről ha belülről folyamatosan mérgezed. Ajánlom, hogy nagyon komolyan gondold át az étkezésed. Még a teljsesen természetes ételek között is lehet amire rosszul reagál a szervezet, a sok tartósított és kész ételnek nem nevezhető förmedvény pedig egyenesen méreg, a bőr pedig nagyon hamar kimutatja ezeket.
2012. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan pikkelysömörrel küzdök, de hasonló okai vannak a két bőrbetegségnek. Ami elég nehezen kivitelezhető: teljes nyugalom. Nem csak úgy gondolni, hogy nyugodt vagyok, hanem belül is és ha nyugodt vagyok, nem elkezdeni unalmamban vagy megszokásból valamin felhúzni magamat. Elocom semmi, de Diprosalic igen. Nem krém, hanem kenőcs. Táplálkozás hús és tojásmentes. Alkoholt nem. Babot kerülni. Teljes kiőrlésű magvas kenyér. Több zöldség, mint gyümölcs. Nekem heti egy rövid szolárium még segített, de ezt sokan nem találják egészségesnek, mások meg a rendes napozást. Én a szoláriumot nem tartom egészségtelennek, ha ritkán és rövid időre bekrémezve a bőr előtte. Kb. ennyi és akkor tünetmentes voltam. Na most ezeket összehozni nem tudtam még eddig huzamosan, eddig kb. két év volt a legtöbb és addig nem volt tünet.
2012. okt. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egészségesen étkezem, nem eszek gyorskajákat, fagyasztott cuccokat, semmi ilyet. Fogyókúrázok, tehát tényleg minden ilyen kaja iktatva van.


Stresszmentesen próbálok élni, nyugodt ember vagyok, engem nem lehet felidegesíteni, nincsenek lelki problémáim sem. Húsmentesen nem tudok étkezni sajnos, kell a fehérje. Tojást utálom, szóval no problem :D Alkoholt, kenyeret, babot sem eszek...

Szoliba sosem voltam és nem is akarok, klausztrofóbiám van néha még a buszon is..

2012. okt. 2. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Shea vaj? Sok folyadék? Sok állati zsír? gabonák mellőzése?
2012. dec. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!