Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnéziumhiánytól tachycardia?

Magnéziumhiánytól tachycardia?

Figyelt kérdés
Pár hónapja sinus tachycardiát állapítottak meg, de csak Magne b6-ot írtak fel. Mióta szedem már nem megy fel nagyon a pulzusom, (addig 130-135-ös pulzust is mértek) vagy ha mégis de akkor se éri el a 130-at. Múlt hét szombaton 88-as volt. Néha reggelente úgy érzem, mintha már majdnem normálisan verne a szívem. Ezek szerint magnéziumhiány okozta?
2012. okt. 1. 22:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálam is szintén sinus tachycardiát állapítottak meg és a pulzusom volt gyorsabb nekem is, én Vition-t szedek rá ez is magnéziumot tartalmaz meg még káliumot. Nekem is először Magne B6-ot javasolt a kardiológus ami nem sok mindent ért aztán a neten beszéltem egy kardiológussal és ő ajánlotta a Vition-t amit már több mint 3 hónapja szedek jó eredménnyel. Kontrollon mutattam a dokinak de ő nem ismerte a gyógyszert de megnézte és mondta hogy jó és azt szedjem tovább, nekem bevált. (Egyébként vény nélküli) A kérdésedre pedig érdemben nem tudok válaszolni, sok minden okozhatja. Ezt az orvosnak kellett volna megtudni mondania! Először magnézium pótlással indítanak ha attól a beteg nem javul akkor küld tovább vizsgálatra.. De okozhatja egyébként endokrin betegség azaz pajzsmirigy túlműködés, stressz, vérszegénység, stb.. Ha a gyógyszer jó akkor valószínű hogy magnézium hiányod volt. Kis érdekesség ként még megemlíteném a végére hogy nekem a házorvosom azt mondta hogy ő keserű étcsokoládét szokott fogyasztani a "motorra"..
2012. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!