Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt köröm SOS! Segítene...

Benőtt köröm SOS! Segítene valaki?

Figyelt kérdés
A jobb nagylábujjamon benőtt a köröm,és körülötte piros és gennyes kb 3 napja.Bekentem tetran kenőccsel,de nem használt,majd reszelt krumplit tettem rá éjszakára,ettől javult egy kicsit megpróbáltam levágni,csak sajnos a körmöm tetején fáj a bőr.Most betadine oldatos vízben áztatom.Meddig áztassam h hozzáférjek fájdalom nélkül?Valakinek hasonló tapasztalat?
2012. okt. 2. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem rendszeresen benő a körmöm a nagylábujjamon. most megmondom neked, hogy semmiféle kenőcs vagy praktika nem segít, ha már ilyen szinten van. ha mered akkor kivágod magadnak még úgyis fáj, vagy elmész sebészetre, kapsz egy injekciót lezsibbad az egész lábujjad, és fájdalommentesen kivágják. én mondjuk magamnak szoktam, egyszer mentem el sebészetre, olyan szépen megcsinálták, hogy ahogy leesett rá 2 hétre a köröm, egy az egybe ahogy nőtt bele a bőrbe..:D gondold meg, de ha lehet minél hamarabb cselekedj
2012. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:( félek sebészetre menni
2012. okt. 2. 16:24
 3/3 anonim válasza:

Szia!

14 éves fiú vagyok, legelőször áprilisban nőtt be a körmöm egyik széle, majd kiműtötték. Újév előtt pár héttel újra benőtt, de már mind a két oldalán. Tetran és Betadine kenőcsöt is használtunk,kötögettük is gézlappal (de emiatt a lábujjam ekcémás lett), áztattuk is kamillába stb... de legfeljebb 1 napig vitték le a duzzanatot és a fájdalmat. a mai napig be van nőve a körmöm, viszont javult az állapota: sokan javasolták, hogy (mikor otthon vagyok) tömjek a körmöm alá vattát. meg is tettem, bár nagyon fájt, a körmöm kezd kinőni a vadhúsból és javulásnak indult. a mai napig ezt a módszert használom, sztem próbáld ki te is hátha segíthet ;)

2013. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!