Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegként, nálatok...

Cukorbetegként, nálatok előfordul, hogy ingerlékenyek vagytok amikor leesik a vércukrotok és olyat tesztek amit egyébként józanul nem?

Figyelt kérdés
Átlagosan hányszor vagytok rosszul, azaz hányszor esik le a vércukrotok? Havonta, hetente vagy többször? Ha leesik előfordul, hogy mind a négy végtagotok egyszerre rándul görcsbe? Utána hánytok is? Mit tesztek ilyenkor? Egyáltalán tudatába vagytok annak, hogy enni kellene valamit vagy segít a család? Ha segítenek mit adnak nektek és hogy? Mi az amit szívesen elfogadtok?
2012. okt. 3. 01:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok ingerlékeny ha leesik a vércukrom, igaz nagyon ritkán fordul elő. Az enyém inkább magasabb szokott lenni.

Ha nagyon leesik a cukrom (4 alá) akkor elkezdek izzadni, remegni, szédülni. Mindig van nálam szőlőcukor, ilyenkor egy-két szem gyorsan segit. Egyszer fordult velem elő, hogy éjszaka arra ébredtem, hogy nagyon rosszul vagyok, 2 volt a cukrom. Annyira szédültem, hogy nem nagyon tudtam felkelni, szerencsére a párom ébren volt és nagyon édes szörpöt itatott velem.

Tehát a leggyorsabb segitség a szőlőcukor vagy a cukros folyadék. Ezek szivódnak fel a leggyorsabban, pár perc után javul a cukor érték.

Görcsölni soha nem szoktam, és hányni sem.

2012. okt. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ingerlékeny, de volt már olyan, hogy későn vettem észre, és már nagyon rosszul voltam, akkor elkezdek bőgni. Tudom, hogy hogyan kell kezelni, egyszer majdnem hánytam. Nem görcsölök, a kezem remeg. Változó, hogy mikor esik le, melegben többször.
2012. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!