Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mehetek-e véradásra? Részletek...

Mehetek-e véradásra? Részleteket lent.

Figyelt kérdés
5 éve szedek antidepresszánst és nyugtatót és azt szeretném tudni, hogy így adhatok-e vért? Mert nyilván benne vannak a véremben ezek a gyógyszerek.
2009. aug. 4. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem, nem adhatsz. Véradáson az egyik első kérdés a szedett gyógyszerek felsorolása.
2009. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg azért illetékestől is. Én adtam már vért, tényleg kérdezik a gyógyszereket (fogigátlót szedtem akkoriban), de ritkán adnak be valakinek teljes vért. Vérkészítményre lehet, hogy alkalmas vagy. Plazmát meg többször is adhatsz, mint teljes vért.
2009. aug. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez így nehezem meghatározható, mert sok fajta gyógyszer van, biztos néhány mellett lehet adni vért. Mindenképpen tájékoztasd az illetékest és ő majd eldönti. Vannak betegségek amelyek kizárják eleve a véradás lehetőségét és testsúly minimumhoz is van kötve.
2009. aug. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 4. 18:33
 5/6 anonim válasza:
szia! háromféle vérnyomáscsökkentőt szedek egy f. nyugtatót.évente 2 - 3 alkalommal szoktam vért adni.
2009. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

antidepresszáns + nyugtató >> kizáró ok.

Egy véradó 20/L

2010. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!