Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pikkelysömör az élet megrontój...

Pikkelysömör az élet megrontója. Kinek melyik kezelés vált be a legjobban, mit tartotok a leghatásosabb gyógymódnak, hogyan tudtok együtt élni ezzel? Mennyire befolyásolta a párkapcsolatotokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Elsősorban azoktól szeretnék tanácsot kérni, akik ugyanúgy küzdenek psoriasissal ,mint én, illetve azoktól,akiknek van a környezetében olyan személy, aki szintén érintett a témában. Egész fiatal korom óta szenvedek a bőrbetegség miatt, 26 éves lány vagyok és évek óta nem volt ennyire elbúrjánzva, mint ebben az évben. Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy esetleg már mindig ilyen lesz a bőröm és egyre súlyosabb lesz.Tudom, és a bőrgyógyászom is mondta,hogy kiszámíthatatlan sajnos a kiütések mértéke, valakinél évekig nem bújik elő,valakinél,mint esetemben sajnos fokozódott.Még a napfény sincs jó hatással rá. Nagyon sok kenőcsöt írtak az elmúlt pár hónapban, ezek mind szteroidos kenőcsök, sajnos hiába kenem, másnapra előbukkan mellette egy másik.Nagyon el vagyok keseredve, mert most barátom sincs és félek,hogy így majd nem is kellek senkinek.Szeretnék végre kilábalni belőle, legalább annyira,hogy egészséges párkapcsolatot tudjak kialakítani és ne rombolja szét a közérzetemet.
2009. aug. 4. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia !

Vedd fel a kapcsolatot ezzel az úrral. Engem meggyógyított.

[link]

2009. aug. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Előre is bocsi,segíteni nem tudok,de azt szeretném elmondani,hogy tudom miért vagy elkeseredve.Én ugyan nem vagyok pikkelysömörös,de ekcémás igen.Több mint 15élelmiszerre allergiás vagyok,amit nem is ehetek(ehetnék),különben olyan vörös leszek,mint egy rák és viszketek mint a fene...Ezt aligha be lehet tartani,mert az alapvető élelmiszerek is benn vannak:( Ráadásul mikor peteérésem van,vagy épp menstruálok akkor mindig csúnyább,pedig alapból sem szép látvány:S

Én is magam alatt vagyok most,nem tudom mit tegyek,legszívesebben megölném magam.De egy valami tart életben,jövőhéten megyek kivizsgálásra,hátha végre valami okosabbat is megtudok:)

Nem rég én is írtam ki egy kérdést,ha gondolod nézd meg,az egyik válaszadó épp pikkelysömörös!

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__3455..


Remélem nem pontozol le,tudom ezzel nem segítek,de hidd el nem szabad feladni.Anyukám mindig azt mondja,hogy ami nem visz el az erősít.Hát mi ezek után igazán erősek lehetünk!:)

14/L

2009. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Üdv!Anyukámnak is az van,és ha hiszed,ha nem ő is mindent kipróbált.A kistesóm gyógyszertári popsikenőcse (szinte)teljesen eltüntette neki,próbáld ki,remélem segíthettem,üdv!
2009. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, kipróbálom,amit tanácsoltatok.Az elkeseredett sorstársamnak kitartást kívánok és kívánom,hogy megoldást találjanak az ételallergiádra. Tudom,hogy nagyon el vagy keseredve, de lesz kiút hidd el és a halál gondolatát verd ki a fejedből. Meg fogsz gyógyulni. Nekem is van sajnos allergiám, észrevettem,hogyha sok tojást eszek,akkor az arcom teljesen kipattog, most már egyáltalán nem eszek tojást és tojással készült ételeket sem. Sajnos én a pikkelysömörrel küzdök és nem is értem,hogy miért lett ennyi pötty rajtam. Sokszor sírtam már emiatt, de bízok benne,hogy elmúlik és segíteni fog valami.
2009. aug. 4. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elkeseredett sorstárs vagyok,én is sokat sírok/sírtam miatta,de tudom,hogy nem véletlenül ez a sorsom.Nehéz,nagyon nehéz,de el kell fogadni,hogy ez van és amit lehet tenni,hogy jobb legyen!Hidd el,neked is lesz megoldás a problémádra,csak kitartás.Higgyünk benne,hogy idővel jobb lesz és elmúlik!:)

Remélem sikerül megoldást találni a pikkelysömörödre!

2009. aug. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én is ilyen beteg voltam, 1 éve tünetmentes féleség vagyok, jelenleg talán 5 pöttyöm van, azokat is irtom kifele.

Nos, én a Tomesa nevű helyre jártam, víz és fényterápiás fürdő, 25 alkalom, TB támogatott. Nekem bevált!


[link]


Próbáljátok ki ti is, hátha nektek is segít!

Nekem iszonyú sok dögöm volt, a testem picivel több, mint 50% ilyen volt, hullott, mint a fene, berepedezett, viszketett, brrr...


20/L

2009. szept. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Boda Sándor ***** válasza:
Szervusz!Hagy válaszoljak az írásodra!Én kompetensnek hitelesnek érzem magam ugyan is 20 évig voltam pikkelysömörös ezért tudom mi a dörgés!Igen voltam!15 év óta tudatosan keresem a megoldást ne adtam fel mit ahogyan te sem!Soha semmivel nem kentem és ettől óva intek mindenkit mert ez egy belső probléma amit a szervezet nem tud le küzdeni ezért a bőr felületet is be vonja végső meg oldásként!Ha kened vissza nyomod és mást károsíthat!Én kb 15 16 éve sem sort nadrágot nem hordtam sem strandra nem jártam gondolom sejted miért!4 hónapja kezdtem egy kúrát a 3. hónaptól szinte semmi nem látszott most 4 hónapja teljesen el múlt az állandó korpásodással egyben! Csak belső használat semmi kenőcs fény terápia stb!Ez itt nem reklám hely nem írhatok konkrét dólgokat csak tudd sokaknak sikerült!A családomon belül is!Szívesen segítek!
2010. dec. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!