Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik azok a legfontosabb...

Mik azok a legfontosabb vitaminok, gyógyszerek, amit minden hónapban szednünk kell hogy sokáig éljünk?

Figyelt kérdés

Mik azok a vitaminok, gyógyszerek, táplálék kiegészítők, amit ha minden hónapban szedek, számottevően megnövelem az egészségem, immunrendszerem, az életem hosszát.

Nyilván a multivitaminnal a vitaminokat le lehet tudni, de mi van még olyan "bogyó", amivel nagyon sokat javítok az egészségemen?


pl. Aleo verától az áfonyabogyóig minden érdekel.

Össze tudjuk itt szedni? Árat is írhattok :)


Egyáltalán megéri? Vagy ráér idősebb korban elkezdeni?



2012. okt. 5. 04:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezd rögtön a legkézenfekvőbbel: táplálkozz egészségesen és mozogj (mégha csak naponta félóra séta esténként). Egyébként nem hinném, hogy a vitaminok befolyásolnák az élet hosszát! De a minőségét igen. C vitamin, multivitamin, omega3 (krill oil a legjobb), és ha nincs panasz évente egyszer 10 napos vesevédő tea, májvédő tea kúra. Én még szoktam 3 hét csalántea (méregtelenítő) kúra évente egyszer.
2012. okt. 5. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsővel abszolút egyetértek. Annál jobbat nem igazán tehetsz magaddal, hogy egészségesen, változatosan táplálkozol, minőségi élelmiszereket fogyasztasz ( lehetőleg kerüld a gyorsételeket és a tartósítószert )és rendszeresen mozogsz.

A mesterséges táplálék kiegészítők nem olyan hatásfokúak, mint a természetes úton bevitt vitaminok és ásványi anyagok.

2012. okt. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős vagy, de én azt tudom javasolni neked, hogy hosszú és egészséges életben az reménykedhet, aki maga termeszti meg a saját betevőjét és mást nem hajlandó megenni. Őseink így életek le 80-100 évet különösebb gond nélkül. Egy régi mondást írok neked: Fűben,fában van az orvosság! Szóval nem gyógyszer, meg táplálék kiegészítő kell, hanem normális kaja és rendszeres testmozgás. Volt az egyik csatornán egy műsor, annak a címével tudok egyetérteni: Az étel, a gyógyszer.

Ha vitamint akarsz szedni, akkor jobban jársz egy doboz kiwi-vel vagy csipkebogyó szörppel, mint egy doboz C vitaminnal. Itt összeszedni őket idő sincsen rá, akit érdekel majd felkutatja magának.

2012. okt. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem érdemes idősebb korra halogatni az egészség megőrzését. Minőségi táplálkozás, sok mozgás, folyadékfogyasztás, megfelelő életmód.A gyógyszereket lehetőség szerint kerüld, meg a mesterséges vitaminokat. Alapnak nagyon jó a stabilizált Aloe Vera, csak nem mindegy a minősége, forrása. Ehhez még pár gyógynövény és természetes alapú minőségi táplálékkiegészítő a különféle problémákra és már sokat tettél az egészségedért. Persze jó ,ha természetes, gyógynövény alapú a fogkrémed, samponod, deód,mosószered,krémeid stb,mert ezek is befolyásolják az egészségedet. Én is, a családom is és sok ismerősöm ezeket fogyasztja és nagyon sok jó tapasztalatunk van velük. Az áruk a listaárhoz képest sokkal olcsóbb is lehet. Érdemes utánanézni.
2012. okt. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!