Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki mondjuk berúgásig...

Ha valaki mondjuk berúgásig issza magát, és rá bevesz egy üveg Frontint, abba tényleg belehalhat?

Figyelt kérdés

A barátnőm, Fruzsi szerint igen. És azt is mondja, a valaki simán vesz be csak gyógyszert, túléli. Alkohollal meg nem. Ez tényleg igaz?

L/20



2012. okt. 6. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában az ilyen zsenialitások miatt van tele a detoxikáló...
2012. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy üveg frontin mellé szerintem alkohol se kell, a végén még kihányná.
2012. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy pontosan mennyi van egy üvegben. Egy depis ismim egyszer bevett 21 darabot, és tulajdonképpen semmi baja nem lett tőle, csak aludt hat órát és kótyagosan kelt. Ezért vagyok erre kíváncsi... mert simán gyógyszerektől, ha jól tudom, nem lehet meghalni...
2012. okt. 7. 12:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Az "egy üveg Frontin" mint mértékegység nem értelmezhető.

Van pl. 30 db-os és 100 db-os kiszerelés is 0,25mg és 0,5mg-os tablettákkal is.

Mindenesetre a Frontin nagy potenciálú szer, nagy dózisban - szerintem - már önmagában is életveszélyes lehet, alkoholmérgezéssel társítva méginkább.

2012. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A 21 kevesebb volt, mint a fele, és asszem 0,25-ös volt, legalábbis erre emlékszem. Egy kisebb barna üvegben volt... de amint nézem, csak harmincas és százas kiszerelésben van, de nem tudom, hogy a százas egy kb. belső maroknyi üvegben elférne-e...

Tehát akkor ha nem keresem meg és veszem el tőle a harmincasat is, ha világfájdalma van éppen, abba is belehalhat?

2012. okt. 7. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor ha nem keresem meg és veszem el tőle a harmincasat is, ha világfájdalma van éppen, abba is belehalhat?"

Basszus, ha a gyereknek ilyen barátai vannak, mint te semmi szüksége ellenségekre....:D

Ezekről a szerekről TILOS egyik pillanatról a másikra leállni, mert ha nem is hal bele komolyabb szövődményei lehetnek, tekintve, hogy az agyműködést befolyásolja. Arról nem beszélve, hogy olyan erős függést okoz, mint a kábítószerek, már párszor előfordult, hogy valaki azért ölte meg magát és/vagy a családot, mert gondolt egyet és letette a bogyóit minden bevezetés nélkül...

2012. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor ha nem keresem meg és veszem el tőle a harmincasat is, ha világfájdalma van éppen, abba is belehalhat?"


Ez 0,25-ösből 7,5 mg-ot jelent, az már elég emberes adag.. de hogy ez a mennyiség hogyan fog rá hatni, az sok mindentől függ: mennyi ideje szedi és milyen mennyiségben, milyen fizikai állapotban van, szervi bajok, stb..

Röviden annyit lehet mondani, hogy "világfájdalom" átmeneti kezelésére bőven elég ennek a mennyiségnek a töredéke is, bár fontos megjegyeznem, jobb kedve nem lesz tőle, mivel nem hangulatjavító szer.


(#4)

2012. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Régebben szedett 1-2 szemet, ha nem tudott aludni. Egy időre elfelejtette, aztán most nagyon mélyre került, hiába próbálom akárhogy kiszedni a gödörből...


Hangulatjavítónak annak idején valami Citagent vagy mit szedett, az lehetséges? Vesebaja van meg mostanság nem igen eszik... és nagyon féltem őt... főleg, amióta ezt a Frontinos dolgot boncolgatja :/

2012. okt. 7. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:

A Citagen valóban antidepresszáns, szóval lehet, hogy azt szedte. A Frontin viszont nem a legjobb gyógyszer vesebajra... ráadásul a depresszión sem segít igazán..

Ha Citagent szedett és segített neki, akkor talán azt kéne ismét megpróbálnia, de azért előtte egy vérkép és egy orvosi konzultáció nem ártana.

2012. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat... nagyon köszönöm...
2012. okt. 9. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!