Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megerősíteni a...

Hogyan tudnám megerősíteni a medencémnél lévő ízületeket?

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy elég lazák az ízületeim. pontosan nem tudom hogy hívják, de arról az ízületről lenne szó ahol a combcsont kapcsolódik a medencéhez. hogy tudnám ezt megerősíteni mert elég laza. voltam orvosnál és azt mondta hogy saját testsúlyommal edzek (ezt mindenre értette: térd stb..), de ezt a medencénél hogy lehet? köszi
2012. okt. 8. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

En azt hittem eddig, hogy tornaval megerösiteni csak az izmokat lehet, az izületeket nem. Vagyis gondolom, ha a környezö izmokat megerösited, azok jobban tartjak az izületet, es erre gondoltal?

Medencetorna sok van. Pl popora: negykezlabra ereszkedsz es a labaidat felvaltva kinyujtod (ehhez lehet egyidejüleg a valtott kez kinyujtasa is). Ez amugy a gerincnek is jot tesz. Ugyanez a verzio allva, popora: szek möge allsz egyenesen, es hatrafele emelgeted a labaidat. (Nehezitek raerösitesevel meg nagyobb izomeröt igenyel.)

Egyenes hattal oldalra fekve a felül levö labadat emelgeted. Ennek van egy olyan verzioja is, amit sajnos nehezen tudok körülirni, inkabb nem is kezdem.

Szerintem youtuben is utananezhetsz, vagy valahol a neten!

Fontos az adott izom tornaja utan a nyujtas!


Nekem is eleg lazak az izületeim, egy thai-masszazs fele kimozgatas nagyon jot tesz, helyre billenti, csak hozzaertövel javasolnam, en gyakran megyek egy ilyenhez! (Sajnos varandossag alatt nem lehet mindegyik kimozgatast, pedig pont akkor meg lazabbak az izmok... Viszont az egyik ilyen kimozgatast utanacsinalom otthon magam, ami igy kisebb erövel jar, azaz veszelytelen, pont ez az, amit nem tudtam körülirni...)

2012. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, sokat segítettél :)
2012. okt. 8. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivesen. :)
2012. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!