Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18 vagyok. Középsulis. Most...

18 vagyok. Középsulis. Most lesz szűrővizsgálat, és azt hallottam, hogy le kell venni a melltartót is. én szégyenlős vagyok, és nem szeretném. Megtagadhatom? Egyáltalán van ilyen egy középiskolás szűrővizsgálaton?

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Melltartó fent maradhat.
2012. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Nekünk le kellett venni, mellvizsgálatot csináltak és elmagyarázták, hogyan kell renszeresen magunknak megcsinálni.

Nem kell szégyenlősködni, én nagyon hálás vagyok, hogy valaki szakszerűen elmagyarázta nekem!!!

2012. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Tisztelt első válaszadó,hogyan vizsgálták meg a te melledet mellszűrésen?!Ha melltartóban,akkor nagyon körültekintő orvos lehetett,mert ezáltal nem 100%-osan vizsgált meg.


Tisztelt kérdező,sajnos az életben vannak olyan helyzetek,amikor kellemetlenül érezzük magunkat,ilyenek az orvosi vizsgálatok,főleg nekünk nőknek a legrosszabb.Hiszen mellszűrésnél,ugye félmeztelenül állunk az orvos előtt,nőgyógyásznál szintén félmeztelenül állunk csak az alsó részünknél,szintén megalázó érzés,tüdőszűrésnél,úgyszint félmeztelenkedünk.Sajnos ezek kellemetlen helyzetek,de az egészségünk érdekében muszály itt is helytállnunk.

És gondolj arra,hogy az az orvos aki éppen a melledet vizsgálja,vagy az alsó részedet,csak jusson eszedbe,hogy aznap az már a 65.mell amit megfog,és egyáltalán nem érinti meg a dolog,csak kizárólag orvosi szempontból.


Nem kell szégyenlősnek lenned,és a kérdésedre válaszolva igen van ilyen a középiskolás szűrővizsgálaton,mert itt mutatják meg,hogy hogyan kell helyesen vizsgálni a saját melledet.Másrészről megtagadhatod biztosan,jogod van hozzá,de hidd el semmi okod nincs rá,ők csak segíteni akarnak neked.


További kellemes napot!

2012. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mint kiderült, nem lesz...:)
2012. okt. 10. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, és a középiskolás szűrővizsgálaton nem volt mellszűrős. Csak meghallgatták a szívünket, lemértek minket, megnyomkodták a hasunkat, vérnyomás, plusz megkérdezték rendben van e a menstruációnk. ennyi... Egy szóval nem írtam, hogy volt mellszűrés.
2012. okt. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!