Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rossz ez a hátamnnak,...

Nagyon rossz ez a hátamnnak, főleg hogy gerincferdülésem is van?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok és kedden a legnehezebb a táska. 9 kg.

Busszal járok suliba és a szünetekbe is át kell menni egyik teremből a másikba. Sőt még nekem tesi is van ezért a felszerelést is kell vinni. Már nagyon fáj a hátam szinte minden nap, egész héten.


2012. okt. 9. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagy súlyt cipelni semmilyen formában nem egészséges a "saját testünkkel". Talán a legmegfelelőbb még, ha hátitáskát használsz, de rendesen fel is veszed, nem féloldalasan, és megpróbálod egyenes testtartásban vinni.

Ha gerincferdülésed van, akkor még rosszabb ez a fajta terheltség.

2012. okt. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

gereincferdüléssel, ha lehet járj el úszni,jót tesz neki, lazítja,ugyanakkor erősíti a hátizmokat is, kevesebbet fog fájni a hátad.

Ha lehet a tesi cuccod vidd be előző nap, hagyd bent és akkor aznap egy kicsivel kevesebb.

Aztán nézd át, mi az ami tényleg kell, mi az amit otthon lehet hagyni, amit sosem használtok.

2012. okt. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!