Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megrázott az áram jópár...

Megrázott az áram jópár órával ezelőtt, és még mindig nagyon fáj a karom. Ez normális? El fog múlni? Biztos vagyok benne, hogy attól van.

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 02:58
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Maga az áramütés nem normális. Az izomfájdalom utána az. Majd elmúlik. /Az áram hatására az izom rándul egy nagyot/
2012. okt. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
1-es vagyok. Ez olyan, mint az izomláz.
2012. okt. 11. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Áramütéssel nem szabad játszani, szövődményei akár 48 óra múlva is lehetnek, EKG-t szoktak nézni, trombózis ellen kapsz gyógyszert meg ilyesmi. Én ajánlanék egy orvost, vagy egy kórházat, esetleg mentőt is hívhatsz, ha nincs aki elvigyen, mert a mászkálás, terhelés ilyenkor nem tesz jót.


Én nem vagyok aggódós, nekem is volt már, hogy seggre ültem az áramtól, de utána nem éreztem semmit, elbagatellizáltam, nem tudtam, hogy milyen következményei lehetnek, úgy voltam vele, hogy ha abban a szent percben nem volt semmi, akkor már nem is lehet, de ha fájt volna, akkor biztos elmegyek, meg azóta már utánanéztem az egésznek, és attól, hogy akkor nem csapott agyon még később rosszul lehetsz!. Akár 4-5 órával később is! Vagy még később! Nézzenek meg a kórházban!


Jobb a biztonság! Legrosszabb esetben nincs semmi és kész, de, ha megnézeted magad azzal biztos nem veszítesz semmit!!

2012. okt. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
:S az a baj hogy az éjszaka közepe van és a világ vége után lakom, és nem is a saját otthonomban vagyok, hanem máséban, és külföldön, és nem merném most felrázni őket hogy vigyenek el a kórházba... fél 6kor rázott meg, ami nálatok fél 7, és még mindig fáj. de igen, ilyen izomláz szerű érzés...égési sérülés nincs meg el sem ájultam meg semmi... bepánikoltam az előbb nagyon csak azóta beszéltem a tesómmal és kicsit megnyugtatott. ha reggelig nem múlik akkor elmegyek orvoshoz, addig nem halok meg, ugye?:S elég hipohonder egy típus vagyok amúgy is... mennyi idő amíg az izomláz elmúlik?
2012. okt. 11. 04:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"ha reggelig nem múlik akkor elmegyek orvoshoz, addig nem halok meg, ugye?"


Most nem azért mondom, de a szívritmus zavar, meg a trombózis, vagy a szívleállás az nem határidőre jön utána... Az is lehet, hogy semmi bajod se lesz, de az is, hogy igen. Ezt csak akkor tudják megmondani, ha megnézeted magad.

2012. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, hát vicces volt, semmit nem csinált kb, fizetnem kellett 20 eurót (külföldön vagyok de van eus kártyám) és csak a vérnyomásomat mérte meg meg belevilágított a szemembe.... se ekg se semmi... azt mondta túlélem
2012. okt. 11. 22:01
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Tudom már késő, de olvashatja még az utókor.


Ha váltakozó áram és nincs égési sérülés vagy valami komolyabb jele akkor nem kell orvoshoz menned. Ha viszont egyenáram akkor mindenképp.

2014. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!